Sąd ogłosił wyrok wobec trzech osób. Pozostałych sześciu Polaków osądzi osobnym terminie inny skład sędziowski.

Jak podaje RMF FM, sąd w Ełku ogłosił dzisiaj wyrok w sprawie trzech osób, które brały udział w zamieszkach sprowokowanych zabójstwem młodego Polaka przed barem z kebabami. Skazani dobrowolnie poddali się karze.

Dwie osoby otrzymały wyrok 3 i 4 miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia. Skazani muszą także przez rok wykonywać prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Trzecia osoba została skazana na 1 rok więzienia w zawieszeniu i 2 tys. złotych grzywny.

Tym samym aktem oskarżenia jest objętych jeszcze 6 innych osób. Sąd odroczył ich proces bezterminowo, będzie je sądził inny skład sędziowski.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej nocy sylwestrowej w pobliżu lokalu gastronomicznego „Prince Kebab” przy ulicy Armii Krajowej w Ełku zamordowano 21-letniego mieszkańca Ełku. Wcześniej był on klientem lokalu i miał nie zapłacić za dwie butelki napoju. Kilku mężczyzn, którzy znajdowali się w środku, wybiegło na zewnątrz. Doszło do bójki, w trakcie której 21-latek został dwukrotnie ugodzony nożem w okolice serca. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Bar był prowadzony przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Maghrebu.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Sprawa nabrała ogólnopolskiego rozgłosu, kiedy 1. stycznia 2017 przed barem doszło do gwałtownych protestów. Wczesnym popołudniem zebrało się tam kilkuset mieszkańców, żeby wyrazić sprzeciw wobec tej tragedii i zapalić znicze. W tłumie były też osoby agresywne, które wybiły szyby i niszczyły mienie w witrynie lokalu, rzucały petardami, butelkami oraz kamieniami w stronę funkcjonariuszy i radiowozów. Zamieszki zakończyły się przed północą.

Kilka dni temu Algierczyk, właściciel baru, oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy, również stanął przed sądem. Nie doszło jednak do ogłoszenia wyroku, ponieważ sprzeciw wobec wymiaru kary uzgodnionego przez prokuraturę i oskarżonego zgłosiła rodzina zabitego Polaka. W związku z tym prokuratura jest zobowiązana do skierowania do sądu aktu oskarżenia i dojdzie do rozprawy.

Podejrzanym o zabójstwo Polaka jest obywatel Tunezji. Akt oskarżenia przeciwko niemu ma być gotowy do końca września.

Kresy.pl / RMF FM

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz