Łotwa zakazała transmisji kanałów telewizyjnych rosyjskiej grupy „RT”

Na Łotwie postanowiono zakazać nadawania kanałów telewizyjnych rosyjskiej grupy RT. Łotewski regulator chce, by śladem Łotwy poszły pozostałe państwa UE.

Jak podało we wtorek Delfi.lv, łotewska rada ds. mediów elektronicznych (NEPLP) postanowiła zakazać nadawania na Łotwie siedmiu kanałów telewizyjnych rosyjskiej grupy RT, wcześniej znanej jako „Russia Today”. Jak wyjaśniono w NEPLP, stało się tak, ponieważ uznano, że kanały te znajdują się „pod faktyczną kontrolą i wyłącznym nadzorem” Dmitrija Kisielowa, który podlega sankcjom UE.

Siedem zakazanych na Łotwie kanałów to „RT”, „RT HD”, „RT Arabic”, „RT Spanish”, „RT Documentary HD”, „RT Documentary” i „RT TV”. Jak podaje Delfi.lv, według raportu łotewskich służb specjalnych są to najbardziej wpływowe kanały rosyjskiej propagandy w krajach zachodnich.

„Otrzymane przez nas dowody są bardzo poważne. Wezwiemy organy regulacyjne wszystkich krajów UE do pójścia za naszym przykładem i zakazania RT na ich terytorium. Nie ma miejsca na takie programy ani na Łotwie, ani w Unii Europejskiej” – powiedział szef NEPLP Ivar Abolins.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Szefowa Russia Today wezwała do akcji przeciwko polskim politykom – „łajdakom”

Kresy.pl / rus.delfi.lv
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz