Amerykański reżyser Oliver Stone udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji “Russia Today”, w którym opowiedział o swoich rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w ramach filmu “The Putin Interviews”.

Najnowszy film dokumentalny Olivera Stone’a, “The Putin Interviews”, miał swoją premierę w czerwcu br. w amerykańskiej telewizji Showtime. Film jest złożony z czterech części, w trakcie których Stone odbywa rozmowy z Władimirem Putinem i był realizowany w latach 2014-2017. “Jeśli mogę dać  ogólną opinię o Putinie, to jest on najlepszym negocjatorem, on cię wykończy. On naprawdę wierzy, że należy mówić wszystko, że są pewne kwestie interesów, każdy kraj ma swoje narodowe interesy, a on ciągle mówi o tym, że Rosja ma swoje narodowe interesy. Putin jest gotowy negocjować o wszystkim, ale interesy narodowe nie są przedmiotem negocjacji, a kiedy przekroczysz granicę, da ci znać” – powiedział Stone.

Stone zwrócił uwagę, że w trakcie wywiadów, zauważył pewną irytację Putina, gdy padały pytania o demokrację w Rosji i prezydencką sukcesję. Reżyser zaznaczył, że Putin za każdym razem wyrażał pragnienie istnienia “równowagi sił, wzajemnego szacunku dla suwerenności i poczucia pokoju w świecie”. Według Stone’a, wielu ludzi nie wierzy Putinowi, gdyż trudno im przyjąc do wiadomości, że “ten czarny charakter może być emirem pokoju”. Zapytany, czy jego film może zmienić amerykańską percepcję Putina, Stone powiedział: “już do pewnego stopnia zmienił”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin w nowym filmie Olivera Stone’a: Snowden postąpił źle, ale nie jest zdrajcą

W Polsce film Stone’a został wyemitowany przez Canal +.

Kresy.pl / Youtube

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply