Amerykański reżyser Oliver Stone udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji „Russia Today”, w którym opowiedział o swoich rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w ramach filmu „The Putin Interviews”.

Najnowszy film dokumentalny Olivera Stone’a, „The Putin Interviews”, miał swoją premierę w czerwcu br. w amerykańskiej telewizji Showtime. Film jest złożony z czterech części, w trakcie których Stone odbywa rozmowy z Władimirem Putinem i był realizowany w latach 2014-2017. „Jeśli mogę dać  ogólną opinię o Putinie, to jest on najlepszym negocjatorem, on cię wykończy. On naprawdę wierzy, że należy mówić wszystko, że są pewne kwestie interesów, każdy kraj ma swoje narodowe interesy, a on ciągle mówi o tym, że Rosja ma swoje narodowe interesy. Putin jest gotowy negocjować o wszystkim, ale interesy narodowe nie są przedmiotem negocjacji, a kiedy przekroczysz granicę, da ci znać” – powiedział Stone.

Stone zwrócił uwagę, że w trakcie wywiadów, zauważył pewną irytację Putina, gdy padały pytania o demokrację w Rosji i prezydencką sukcesję. Reżyser zaznaczył, że Putin za każdym razem wyrażał pragnienie istnienia „równowagi sił, wzajemnego szacunku dla suwerenności i poczucia pokoju w świecie”. Według Stone’a, wielu ludzi nie wierzy Putinowi, gdyż trudno im przyjąc do wiadomości, że „ten czarny charakter może być emirem pokoju”. Zapytany, czy jego film może zmienić amerykańską percepcję Putina, Stone powiedział: „już do pewnego stopnia zmienił”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin w nowym filmie Olivera Stone’a: Snowden postąpił źle, ale nie jest zdrajcą

W Polsce film Stone’a został wyemitowany przez Canal +.

Kresy.pl / Youtube
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz