RT France (dawniej Russia Today) zostanie zamknięte, ponieważ konta kanału telewizyjnego zostały zablokowane, napisała w sobotę redaktor naczelna Ksenia Fedorowa na swojej stronie na Twitterze.

Redaktor naczelna francuskiego oddziału RT (dawniej Russia Today) poinformowała w sobotę na Twitterze, o zamknięciu biura ze względu na zablokowanie kont kanału telewizyjnego.

Zobacz też: Dawna Russia Today otwiera centrum w Republice Południowej Afryki

„Konta kanału telewizyjnego zostały zamrożone na wniosek Dyrekcji Generalnej Skarbu (AFT) podlegającej francuskiemu Ministerstwu Gospodarki i Finansów” – napisała Fedorowa . „Nasz kanał nie może już działać”.

Zgodnie z komunikatem prasowym zamieszczonym na stronie internetowej kanału telewizyjnego, takie akcje uniemożliwiły działanie kanału telewizyjnego. „Po pięciu latach nieustannej pracy władze osiągnęły swój cel, jakim jest zamknięcie RT France” – czytamy w oświadczeniu.

Le Monde poinformował w czwartek, że konta bankowe RT France zostały zablokowane. Później rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedziało TASS, że takie kroki skłaniają do podjęcia działań odwetowych.

Przypomnijmy, na wniosek Szefa ABW na listę cudzoziemców niepożądanych na terytorium RP został wpisany obywatel Rosji Wiktor Bezeka. Według polskich służb jego działalność publicystyczna stanowi element walki informacyjnej prowadzonej przez Kreml przeciwko Polsce i UE.

„Wiktor Bezeka od lat angażuje się w szerzenie rosyjskiej propagandy wymierzonej w interesy Rzeczypospolitej Polskiej, polską rację stanu oraz wizerunek Polski na arenie międzynarodowej. Zawodowo związany jest z telewizją Russia Today i polskojęzyczną redakcją agencji informacyjnej Sputnik”. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego argumentuje, że media te to „typowo dezinformacyjne struktury, stanowiące zaplecze Kremla, wspierając jego politykę zagraniczną i rozpowszechniając nieprawdziwy obraz rzeczywistości wśród obywateli innych krajów”.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz