Podczas spotkania z Władimirem Putinem w maju 2017 roku, Emmanuel Macron skarżył się, że rosyjskie media takie jak Sputnik i telewizja Russia Today publikowały na jego temat nieprawdziwe informacje.

W następstwie tych słów, Macron odebrał rosyjskim dziennikarzom akredytacje w Pałacu Elizejskim. Jednak jak informuje The Moscow Times, akredytacje dla Rosjan zostały właśnie przywrócone. „Dziennikarze kanału [Russia Today] będą mogli uzyskać akredytację na wydarzenia organizowane przez Pałac Elizejski, powiedział wysoki rangą urzędnik z ekipy prezydenta, zachowując anonimowość nazwy zgodnie. Dziennikarze RT mogli po raz pierwszy od czasu wyboru Macrona w maju ubiegłego roku uzyskać akredytację na stulecie upamiętniające zawieszenie broni w I wojnie światowej 11 listopada we Francji” – informuje portal. W ceremonii brał udział prezydent Rosji Władimir Putin.

W bieżącym miesiącu, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa, stwierdziła, że francuskie traktowanie rosyjskich dziennikarzy jest „prostackie” i że Moskwa nie wykluczała podobnego odebrania akredytacji francuskim dziennikarzom.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macron: Europa nie może polegać na USA

kresy.pl / the moscow times
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz