W Wilnie wygrał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski okazał się zdecydowanym zwycięzcą głosowania zorganizowanego przez ambasadę RP w Wilnie w II turze wyborów prezydenckich.

Jak podaje portal Delfi, kandydat Koalicji obywatelskiej otrzymał w Wilnie 352 głosy, podczas gdy urzędujący prezydent Andrzej Duda tylko 129 głosów. Dało to Rafałowi Trzaskowskiemu zwycięstwo w stosunku 73 proc. do 27 proc. 141 z ogólnej sumy 481 głosów zostało oddanych przez osoby, które odwiedzały litewską stolicę.

Lokal wyborczy w ambasadzie RP w Wilnie był jedynym lokalem na Litwie, w którym w ostatnią niedzielę odbywały się wybory prezydenta Polski.

Marian Sokalski, przewodniczący komisji wyborcze w Wilnie powiedział agencji informacyjnej BNS, że głosy polskich turystów mają duży wpływ na wynik wyborów na Litwie. „Tak, widzimy, że wybory w Polsce i sondaże pokazują zupełnie inne wyniki niż w Wilnie” – powiedział Sokalski.

PRZECZYTAJ: Cytacka o słowach Dudy: „to tak jakby włożyć nóż w ręce władz litewskich”

Wyniki głosowania na Litwie zdaniem Sokalskiego pokazują preferencje polityczne turystów oraz obywateli polskich mieszkających na Litwie. „Osobiście nie sądzę, że jest to wynik odzwierciedlający sytuację w całej Polsce” – komentował wyniki głosowania w Wilnie Sokalski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że po zliczeniu wyników ze wszystkich obwodów głosowania Andrzej Duda zdobył 10 440 648 głosów, co daje mu 51,03 procent poparcia. Rafał Trzaskowski zdobył 10 018 263 głosów, czyli 48,97 procent.

Jak pisaliśmy, Trzaskowski zdobył około 73 proc. głosów nie tylko w Wilnie, ale także we wszystkich obwodach za granicą.

Kresy.pl / Delfi

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz