Wybory w Kosowie

Albania prowadzi rozmowy z NATO w sprawie budowy bazy morskiej w Porto Romano, na wybrzeżu Adriatyku - powiedział w piątek premier kraju Edi Rama. (więcej…)

W Uzbekistanie w autonomicznej Republice Karakałpackiej wybuchły protesty przeciwko planowanej reformie konstytucyjnej, która miałaby zmienić status autonomii, poinformowały w sobotę władze Uzbekistanu. (więcej…)

W Charkowie nie chcą zmieniać nazwy ulicy i stacji metra im. Puszkina Poinformował o tym burmistrz miasta Igor Terechow w komentarzu do "Radia Swobody".

"Jaka jest wina Puszkina? Że Putin się urodził? Co więcej, Puszkin jest światowej sławy poetą, podobnie jak Lermontow. (...) Mamy ulicę i stację metra im. Puszkina. Niech tak zostanie" - powiedział Terechow.

Wcześniej Rada Miejska Charkowa odmówiła zdemontowania herbu Ukraińskiej SRR z budynku rady miejskiej, powołując się na fakt, że budynek jest pomnikiem historii i architektury o znaczeniu lokalnym. Decyzje o tym statusie zapadły w 1972 i 1980 roku.

PzH 2000 w Afganistanie, źr. Wikimedia

Siły Zbrojne Ukrainy opublikowały nagranie z użytkowania niemieckich samobieżnych haubic PzH 2000 na linii frontu. (więcej…)

W celu omówienia współpracy przemysłowej siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziła delegacja z Korei Południowej. Prezes Hanwha Defense przekazał, że w przypadku BWP AS-21 Redback zacieśnienie współpracy przemysłowej obejmuje integrację polskiej wieży ZSSW-30 na platformie Redback, ale także potencjalne ustanowienie w Polsce linii produkcyjnej tego BWP i wspólną sprzedaż nowego wozu na rynki trzecie.

"Gościliśmy w PGZ oficjalną delegację pod przewodnictwem ministra Il Sunga. Tematem rozmów były kluczowe obszary współpracy przemysłowej w zakresie przyszłych wspólnych przedsięwzięć. Razem z DAPA pracujemy nad jak najlepszą ofertą dla Wojska Polskiego" - poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa na Twitterze.

Ukraińskie pociski spadły na rosyjskie miasto Biełgorod. Miały uderzyć w zabudowania mieszkalne doprowadzając do śmierci cywilów.

W niedzielę nad ranem w Biełgorodzie były słyszalne wybuchy. Na Twitterze i Telegramie pojawiły się nagrania mające obrazować eksplozje w rosyjskim mieście.

 

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 379 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
52%