W szeregach Ukraińców walczy były wicepremier Gruzji

Jeden z deputowanych ukraińskiej Rady Najwyższej ujawnił, że w szeregach sił ukraińskich walczy były ważny polityk gruziński.

Ukraiński parlamentarzysta Ołeksij Honczarenko napisał na Telgramie – „Za Ukrainę, w składzie legionu gruzińskiego walczy były wicepremier Gruzji Georgi Baramidze” – zacytowała agencja informacyjna RIA Nowosti. 54-letni Baramidze jest weteranem gruzińskiej polityki. Został po raz pierwszym członkiem parlamentu Gruzji jeszcze w 1992 r. Wziął udział w „rewolucji róż” u boku Micheila Saakaszwilego. W 2003 r. objął stanowisko ministra spraw wewnętrznych, a w 2004 ministra obrony. Potem odpowiadał w rządzie za integrację Gruzji ze strukturami zachodnimi, a w 2004 r. został wicepremierem.

Honczarenko opublikował krótkie nagranie, na którym Baramidze twierdzi, że w obecnej wojnie po stronie Ukrainy walczy 300-400 Gruzinów. Jedna grupa ma obecnie znajdować się pod Kijowem. Drugi oddział ma znajdować się w Charkowie.

RIA Nowosti przytacza także ocenę naczelnika Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego rosyjskich Sił Zbrojnych gen. Siergieja Rudskiego, który ocenił, że po w szeregach Ukraińców walczy „ponad 6,5 tys. cudzoziemskich najemników i terrorystów z 62 państw”.

RIA Nowosti przypomniała również o wcześniejszych relacjach ukraińskich mediów o tym, że jedną z grup Gruzinów walczących na Ukrainie przeciw Rosjanom dowodzi były minister obrony Gruzji Irakli Okruaszwili

Czytaj także: Gruzini walczący po stronie ukraińskiej zabijali jeńców? Media publikują wstrząsające nagranie [+VIDEO]

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz