Występując na forum parlamentu Armenii jej premier przyznał wysoki priorytet relacjom swojego państwa z Rosją.

Przemawiając we wtorek przed parlamentarzystami Nikoł Paszynian powiedział im, że „osobiste zaangażowania prezydenta Rosji Władimira Putina i atmosfera zaufania między nami – gwarancją zwiększenia efektywności relacji armeńsko-rosyjskich” – zacytował portal News.am.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

W czasie swojego przemówienia Paszynian podkreślił „szczególną rolę, jaką odegrał prezydent Rosji Władimir Putin w rozwoju relacji rosyjsko-ormiańskich, w zapewnieniu bezpieczeństwa i stabilności w regionie, w przerwaniu wojny czterdziestoczterodniowej, w powrocie jeńców”.

Premier Armenii twierdził, że strategiczny sojusz z Rosją jest dla tego pierwszego państwa jednym z filarów bezpieczeństwa narodowego. Strony rozmawiają o zwiększeniu możliwości sił rosyjskich stacjonujących w bazach wojskowych na terytorium Armenii, tak aby mogły one zająć pozycje na granicy z Azerbejdżanem, który Erywań oskarża o nielegalne wkraczanie na jej terytorium.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Nawiązano również ścisłą współpracę w formacie trójstronnej grupy roboczej do spraw odblokowania łączności, Rosja prowadzi rozmowy dotyczące sytuacji na odcinku granicznym Sotk-Choznawar, Rosja współprzewodniczący Grupy Mińskiej OBWE, obecność rosyjskiej straży granicznej jest kluczowym czynnikiem zapewnienia bezpieczeństwa w Górskim Karabachu.” – powiedział Paszynian.

Zadeklarował on, że chce rozwijać relacje z Rosją na wszystkich płaszczyznach: politycznym, ekonomicznym, technologicznej, kulturalnej, humanitarnej, transportowej. „Zostaną podjęte kroki w celu dalszego wzmocnienia dialogu rosyjsko-armeńskiego na wysokim szczeblu oraz wzmocnienia współpracy w formatach wielostronnych, w tym w formatach ODKB [Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym] i EAES [Eurazjatyckiego Związku Gospodarczego].” – zadeklarował Paszynian.

news.am/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz