Na okręgowych mistrzostwach w judo w Rosji doszło do masowej bijatyki między zawodnikami, działaczami i widzami.

Mistrzostwa Północnokaukaskiego Okręgu Federalnego juniorów w judo odbywały się w sobotę w mieście Kaspijsk w Dagestanie. Mieszkańcy tej republiki słyną z zamiłowania do różnorakich sportów walki. Toteż okręgowe mistrzostwa w judo przyciągnęły wielu kibiców, którzy dopingowali występujących reprezentantów Dagestanu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Na zakończenie pojedynku półfinałowego zawodników wagi do 73 kilogramów w którym mierzyli się właśnie reprezentant republiki gospodarzy Abdukadyr Abdulkadyrow z reprezentantem Republiki Osetii Północnej-Alanii doszło do incydentu.

Abdulakdyrow wygrał, wśród kibiców na trybunach sali Pałacu Sportu im. Ali Alijewa rozniosło się gromkie „Ura”, lecz nie ze wszystkich gardeł. Jeden z widzów, prawdopodobnie Osetyjczyk, miał wykonać obraźliwy gest i wykrzyknąć obraźliwe słowa pod adresem zwycięskiego zawodnika – tak tłumaczy przyczynę incydentu Chabib Magomiedow z Federacji Judo Dagestanu, którego zacytował portal Kavkazskij Uzieł. Abdulakdyrow nie zastanawiając się długo ruszył w kierunku barierek odgradzających tatami od trybun wyzywając wulgarnego kibica na pojedynek już nie na słowa.

Do wymiany ciosów doszło, choć już przy aktywnym udziale innych kibiców, którzy także ruszyli do bójki. W krótkim czasie okładało się już kilkadziesiąt osób, a sam Magomiedow wymieniał ciosy z krewkim kibicem na macie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Komisja Dyscyplinarna Federacji Judo Dagestanu zapowiedziała wyciagnięcie konsekwencji wobec wszystkich zawodników i działaczy biorących udział w bijatyce, aż do dyskwalifikacji włącznie.

Czytaj także: W Dagestanie zatrzymano czterech członków IS, którzy przygotowywali zamach terrorystyczny

kavkaz-uzel.eu/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz