Francuski rząd wezwał do zachowania spokoju po tym, jak w nocy z wtorku na środę w Nantes na zachodzie Francji doszło do zamieszek wywołanych zabiciem przez policję młodego kierowcy, który próbował uniknąć kontroli drogowej. – podała agencja Reutera.

Według policji młody człowiek, w wieku około 20 lat, zatrzymany do kontroli wysiadł z samochodu, po czym nagle wrócił do niego i ruszył z miejsca, potrącając policjanta. Inny funkcjonariusz otworzył ogień, raniąc śmiertelnie kierowcę. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Breil około godziny 20.30 we wtorek.

Wieść o zabiciu kierowcy „bez ostrzeżenia” szybko rozeszła się wśród mieszkańców okolicznych dzielnic wywołując oburzenie. Jak podaje Dziennik Narodowy na ulice wyszła młodzież, głównie imigranckiego pochodzenia.

Protestujący spalili samochody i rzucali koktajlami Mołotowa w policję. Rozbijali sklepy i podpalili kilka budynków. Kilka razy musiała interweniować straż pożarna. Zamieszki zakończyły się w środę rano, po tym jak policja przysłała posiłki.

W mediach społecznościowych pojawiły się także filmy z Nantes, na których słychać serie wystrzałów.

Apeluję o absolutny spokój, ponieważ praworządność zostanie całkowicie uszanowana– powiedziała w środę francuska minister sprawiedliwości Nicole Belloubet. Władze policji badają, czy działania funkcjonariusza, który strzelał do kierowcy, były prawidłowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszomajowe zamieszki w Paryżu [+VIDEO]

Kresy.pl /Reuters / ouest-france.fr
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz