Zaginął szef Interpolu

Francuska policja wszczęła dochodzenie w sprawie zaginięcia szefa Interpolu Menga Hongwei. Zaginięcie Menga zgłosiła policji jego żona, zaniepokojona brakiem kontaktu z mężem. – podała w piątek agencja Reutera.

Meng Hongwei jest Chińczykiem. 29. września wyleciał z Lyonu, gdzie znajduje się siedziba Interopolu, do Chin i od tego czasu żona nie miała z nim kontaktu. Zaniepokojona kobieta zgłosiła sprawę policji, która wszczęła dochodzenie w sprawie jego zaginięcia.

Interpol oświadczył, że wiadomo mu o doniesieniach o „rzekomym zniknięciu” swojego szefa. Jak stwierdzono, sprawa ta leży w gestii odpowiednich organów we Francji i w Chinach. Jednocześnie Interpol zapewnił, że za codzienne funkcjonowanie agencji odpowiada jej sekretarz generalny a nie prezydent Meng.

Głównym zadaniem Interpolu jest koordynacja komunikacji między służbami policyjnymi różnych krajów przy wzajemnym powiadamianiu się o poszukiwanych podejrzanych.

Meng zajmował kilka wysokich stanowisk w Chinach, był m.in. wiceministrem bezpieczeństwa publicznego. Ma prawie 40-letnie doświadczenie w wymiarze sprawiedliwości oraz w policji. Nadzorował sprawy związane m.in. z przestępczością narkotykową i zwalczaniem terroryzmu. W 2016 roku został prezydentem Interpolu. Jak stwierdza Reuters, prezydent Interpolu pełni głównie funkcje reprezentacyjne.

[AKTUALIZACJA 05.10.2018: Dziennik „South China Morning Post” z Hongkongu podał, powołując się na anonimowe źródło, że Meng „został zabrany” na przesłuchanie przez chińskie władze tuż po wylądowaniu w Chinach.]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Interpol rezygnuje ze ścigania byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego syna Aleksandra

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    „jednocześnie Interpol zapewnił,że za codzienne funkcjonowanie agencji odpowiada jej sekretarz generalny a nie prezydent Meng”-to po co ta prezydencka fucha w Interpolu?Interpol oświadcza o „rzekomym zniknięciu” swojego szefa,którego rolę deprecjonuje-dlaczego Interpol na psy schodzi i zniknięcie swojego szefa bagatelizuje?