O wycofaniu Janukowycza i jego syna z list poszukiwanych przez Interpol poinformowała ukraińska agencja UNIAN.

Agencja UNIAN przekazała komunikat służb prasowych ukraińskiej policji. Można w nim przeczytać: Zgodnie z decyzją ukraińskiego biura Interpolu, jego Komisja ds. Kontroli Akt zobligowała Sekretariat do usunięcia Wiktora Janukowycza i jego syna Aleksandra z listy poszukiwanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Służby prasowe ukraińskiej policji nie wydały jednak oświadczenia na temat domniemanych przyczyn takiej decyzji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Janukowycz z zarzutami zdrady państwa

Jest to potwierdzenie dokumentu opublikowanego wcześniej przez reprezentanta prawnego Wiktora Janukowycza.  Według dokumentu Interpolu wydanego 25 kwietnia 2017 r., Sekretariat Generalny organizacji podał, że że Wiktor Janukowycz i jego syn Oleksandr nie są ścigani przez Interpol, a także są nieobecni w jego bazach. Jednocześnie organizacja przyznała, że w przeszłości obaj mężczyźni byli przez organizację poszukiwani, ale ich dane zostały już usunięte.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz po wydarzeniach tzw. euromajdanu na początku 2014 wyjechał do Rosji. 22 lutego 2014 Najwyższa Rada Ukrainy uznała, że prezydent samowolnie usunął się od wypełniania obowiązków. Janukowycz nie uznał tej decyzji parlamentu, oficjalnie wciąż uznając się za prezydenta Ukrainy.

kresy.pl / unian.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz