Sami A. żyje spokojnie w Niemczech pomimo tego, że przez kilka miesięcy był ochroniarzem przywódcy Al-Kaidy.

Były ochroniarz Osamy bin Ladena od wielu lat mieszka w Niemczech i pobiera zasiłek socjalny w kwocie 1167 euro miesięcznie. Nie można go deportować, ponieważ Tunezja, z której pochodzi, jest na liście państw nie przestrzegających praw człowieka. Sprawę opisał w poniedziałek Bild.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

42-letni Sami A. przyjechał do Niemiec w 1997 roku na studia. W międzyczasie zdążył przez kilka miesięcy w 2000 roku być ochroniarzem bin Ladena w Afganistanie. Potem wrócił do Niemiec a w 2005 roku osiadł w Bochum, gdzie do dzisiaj mieszka wraz z niemiecką żoną i czwórką dzieci.

Niemieckie służby badały jego powiązania z Al-Kaidą w 2006 roku, lecz nie zdecydowano się na postawienie mu zarzutów. Sami A. ubiegał się o azyl w Niemczech, ale niemieckie władze wydały w tej sprawie negatywną decyzję.

Samiego A. nie można deportować do Tunezji, ponieważ w ojczyźnie grożą mu tortury oraz „nieludzkie i poniżające traktowanie”. Stwierdził to w kwietniu 2017 roku wyższy sąd administracyjny.

Ostatnio potwierdził to rząd landu Nadrenia Północna-Westfalia w odpowiedzi na zapytanie partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). O tym, czy Tunezyjczyk wciąż jest niebezpieczny, rząd landu nie chciał odpowiedzieć. „Te oceny nie nadają się do ujawnienia” – napisano w odpowiedzi uzasadniając odmowę… względami bezpieczeństwa.

Jak napisano także w odpowiedzi władz landu, „nie ma innych krajów, które chciałyby przyjąć lub byłyby zobligowane do przyjęcia Samiego A.”.

Tunezyjczyk musi codziennie zgłaszać się na policję. Poza tym, jak twierdzi rzecznik władz Bochum, jest traktowany normalnie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Dwa razy więcej radykalnych islamistów w Niemczech

Kresy.pl / RMF FM / waz.de

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz