Niemieccy śledczy walcząc z tak zwaną “przestępczością klanową” w znacznej części przypadków stwierdzają w jej szeregach osoby ze statusem uchodźcy.

Portal Interia podał w poniedziałek za Deutsche Welle dane niemieckiego Federalnego Urzędu Śledczego (BKA). Wynika z nich, że w co trzecim postępowaniu w sprawie tak zwanej “przestępczości klasowej” wykrywany jest udział uchodźców, którzy stają się podejrzanymi. Tak twierdzi dyrektor BKA Holger Muench, który zalecił aby monitorować sytuację.

“Po doświadczeniach z libańskimi imigrantami, którzy przybyli do Niemiec w latach 70., nie można latami przyglądać się bezczynnie, kiedy przybywający do Niemiec ludzie zaczynają schodzić na drogę przestępstw” – powiedział Mueanch w programie dokumentalnym nadanym przez telewizję ARD. Jak tłumaczy portal, wywodzące się z Libanu klany przestępcze działające w Zagłębiu Ruhry i Berlinie liczą po kilka tysięcy osób i wytworzyły na tych terenach właściwie równoległe społeczeństwo żyjące poza niemieckim prawem. Libańczycy zaczęli masowo napływać do RFN w latach 80 XX wieku.

Obecnie w Niemczech szybko rozwijają się powiązane krewniaczo grupy przestępcze tworzone przez nowych imigrantów, którzy otrzymali bądź ubiegali się o status uchodźcy po wybuchu kryzysu migracyjnego w 2015. To gangi tworzone przez przybyszów z Syrii i Iraku. Muench stwierdził nawet, że nowe grupy przestępcze mogą być o tyle niebezpieczne, że Syryjczycy i Irakijczycy często mają doświadczenie w walce.

Informacje o tym, że nowi przybysze stają się konkurencją dla dawnych, arabskich struktur przestępczych w Zagłębiu Ruhry potwierdził dowódca policji w Essen Frank Richter. W samej Nadrenii Północnej-Westfalii przeprowadzono od początku bieżącego roku 720 obław na struktury klanowe. W Berlinie ma natomiast działać 20 klanów przestępczych, z których 7-8 jest już zorganizowanymi grupami przestępczymi.

Przeczytaj: Imigranci będą większością w dużych miastach – twierdzi niemiecka urzędnik

interia.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply