W artykule dla gazety „Tagesspiegel” doradzająca niemieckim instytucjom Barabara John wezwała swoich rodaków by pogodzili się z tym, że imigranci staną się większością w niemieckich miastach.

W artykule „Kiedy autochtoni stają się mniejszością” John stwierdza, że „jest tylko kwestią czasu” kiedy „ludzie o korzeniach imigranckich staną się większością w większych miastach”. Daje w tym kontekście przykład Frankfurtu nad Menem gdzie imigranci i potomkowie imigrantów już w zeszłym roku stanowili 51.2% mieszkańców miasta. W Augsburgu i Stuttgarcie napływowa ludność może stać się większością już wkrótce.

John podkreśla, że imigranci i ich potomkowie są żywiołem wielkomiejskim, bowiem z badań wycinkowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z 2016 r. wynika, że zagraniczne pochodzenie w skali całego kraju ma około jednej czwartej mieszkańców Niemiec. Dodaje, że badanie to nie obejmuje wszystkich „uchodźców” jacy masowo napłynęli do tego kraju nielegalnie od 2015 roku. Działaczka związana z CDU podkreśliła, że imigranci pozostaną w Niemczech.

John uważa, że „gwałtownie rosnąca proporcja imigrantów” jest sytuacją, która już „wzbudza obawy ale i nadzieje. Niemiecka działaczka twierdzi jednak, że „nieuzasadniona” okazała się obawa rdzennych mieszkańców Amsterdamu czy Rotterdamu, gdzie imigranci już stali się większością, które to miasta John stawia za przykład Niemcom. Według niej Holendrzy nie stali się w tych miastach „mniejszością bez znaczenia” bowiem imigranci nie stanowią zjednoczonej grupy społecznej lecz są podzieleni na partykularne wspólnoty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niemiecka polityk podsumowuje, że „rozwój ekonomiczny i społeczny nie jest już odpowiedzialnością większości pochodzenia miejscowego, ale całego społeczeństwa” zatem „wiele rzeczy będzie innych, a niektóre rzeczy będą lepsze”.

Barbara John jest profesorem Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. Była między innymi przewodniczącą Rady Doradczej Federalnej Agencji Antydyskryminacyjnej a także doradcą władz Berlina do spraw integracji imigrantów.

Czytaj także: Rekordowe poparcie dla partii Merkel – AfD zyskuje

tagesspiegel.de/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz