Z najnowszego sondażu sympatii partyjnych wynika, że partia Angeli Merkel ma rekordowo niski poparcie a antyimigracyjna Alternatywa dla Niemiec rekordowo wysokie.

W najnowszym sondażu DeutschlandTrend koalicja Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Angeli Merkel i bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej uzyskała 29% poparcia. Jak zauważa portal Politico w artykule z 2 sierpnia, koalicja CDU-CSU po raz pierwszy w historii sondaży przeprowadzanych dla publicznej telewizji ARD spadła poniżej poziomu 30% poparcia.

Sondaż ukazuje, że partie systemowej centroprawicy tracą poparcia na rzecz eurosceptycznej i antyimigracyjnej Alternatywy dla Niemiec (AfD). W najnowszym sondażu osiągnęła ona bowiem rekordowe poparcie 17%. Tym samym AfD jest już niemal tak silna jak Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD), przez dekady będąca wraz CDU jedną z dwóch głównych partii politycznych w systemie partyjnym RFN. SPD w przytaczanym sondażu uzyskała 18% poparcia co też stanowi najniższy poziom w historii notowań tej partii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

15% respondentów wybrało Zielony, zaś 9% radykalną Lewicę. 7% poparło liberalną Wolną Partię Demokratyczną (FDP).

Spada też proporcja pozytywnych ocen pracy Angeli Merkel jako kanclerza. W sondażu upublicznionym wyniosła ona 54% czyli o 6 punktów procentowych mniej niż w maju.

Czytaj także: Niemcy na pomocy dla Grecji zarobiły 2,9 mld euro

politico.eu/tagesschau.de/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz