Ponad 20 tys. nowych zakażeń koronawirusem we Francji

W sobotę  odnotowano we Francji najwyższy dobowy poziom wykrytych nowych przypadków zarażenia się koronawirusem SARS CoV-2.

Według danych francuskiego Ministerstwa Zdrowia podanych przez telewizję France24 w niedzielę odnotowano 26 896 nowych zakażeń koronawirusem To najwyższy poziom od początku pandemii w zachodnioeuropejskim kraju w trakcie której odnotowano już łącznie 718 873 zakażeń. Zmarło łącznie 32 684 nosicieli w tym 54 w sobotę.

Jak twierdzi France24 11 proc. wszystkich wykonywanych testów daje wynik pozytywny, podczas gdy jeszcze dwa tygodnie temu tego rodzaju wyników było 7 proc. Francuzi obawiają się wysokiej dynamiki pandemii, która może spowodować paraliż służby zdrowia.

Największe nasilenie pandemii występuje w stołecznym regionie Ile de France oraz w regionie Lille. Epidemiolodzy apelują do obywateli o ograniczenie kontaktów towarzyskich by w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Tydzień temu władze Paryża zadecydowały o zamknięciu barów i kawiarni. Za przykładem stolicy poszła już Marsylia i Lyon.

Najnowsze badania przyniosło też informację o tym, że wśród bezdomnych aglomeracji Paryża 40 proc. testowanych było zakażonych koronawirusem.

france24.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz