Włoski minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio oświadczył w niedzielę, że kraj nie może pozwolić sobie na kolejny tzw. lockdown. Zapowiedział również, że szczepienia na koronawirusa zaczną się na początku przyszłego roku.

Minister Di Maio podkreślił w wywiadzie dla telewizji RAI: „Chcę to powiedzieć jasno. Włochy nie mogą pozwolić sobie na nowy lockdown, nie może pozwolić sobie na to system gospodarczy i handlowy”. Szef włoskiej dyplomacji powiedział to w momencie, w którym rząd Giuseppe Contego pracuje nad dekretem, który ma zaostrzyć niektóre restrykcje – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Minister przywołał początek kryzysu pandemicznego. „W lutym nie byliśmy absolutnie przygotowani, nie mieliśmy niczego, nawet linii produkcyjnej” – powiedział. W ten sposób odniósł się do braku maseczek, który miał miejsce w Włoszech w pierwszych tygodniach lawinowego wzrostu zakażeń koronawirusem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Teraz mamy kraj, w którym może dochodzić do zakłóceń, ale jest wyposażony, i który pokazał, że potrafi stawić czoło kryzysowi” – zaznaczył.

Di Maio podkreślił, że oddziały intensywnej terapii posiadają odpowiednie wyposażenie.

„Nie mówię, że jesteśmy na końcu drogi” – podkreślił minister.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zapewnił, że dzięki współpracy między innymi z uniwersytetem w Oksfordzie Włochy otrzymają do końca roku pierwsze dawki szczepionki.

„Od początku przyszłego roku zaczniemy szczepienia” – ogłosił.

Zobacz także: Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną

pap / forsal.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz