Berlin przekazał Kijowowi wyrzutnie rakiet MARS-II, haubicoarmaty Panzerhaubitze 2000, a także przygotowuje się do przekazania systemów obrony powietrznej IRIS-T.

Jak podaje ukraiński portal Europejska Prawda, powołując się na agencję dpa, niemiecka minister obrony Christine Lambrecht powiedziała we wtorek, że Niemcy przekazały Ukrainie trzy obiecane wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe MARS-II.

Ponadto Ukraina otrzymała z Niemiec trzy samobieżne haubicoarmaty Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000).

Ponadto, według szefowej niemieckiego resortu obrony, Niemcy przygotowują się do przekazania Ukrainie trzech zestawów rakietowego systemu obrony powietrznej IRIS-T.

Według doniesień medialnych Ukraina zdecydowała się pozyskać 11 zestawów IRIS-T.

Haubicoarmaty PzH 2000 walczą już na Ukrainie. Pod koniec czerwca minister obrony Niemiec Christine Lambrecht powiedziała w Bundestagu, że Niemcy i Holandia przekazały Siłom Zbrojnym Ukrainy pierwszych 12 samobieżnych haubicoarmat PzH 2000.

W połowie czerwca Christine Lambrecht powiedziała, że trzy obiecane Ukraińcom wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet MARS II zostaną dostarczone na przełomie lipca i sierpnia br., po tym, jak ukraińscy żołnierze przejdą odpowiednie przeszkolenie.

Jak pisaliśmy, 1 czerwca, podczas swojego wystąpienia w Bundestagu, kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział wysłanie na Ukrainę nowoczesnych, rakietowych systemów obrony powietrznej IRIS-T. Później ówczesny ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk powiedział, że IRIS-T trafią na Ukrainę w październiku.

W poniedziałek informowaliśmy, że na Ukrainę przybyły z Niemiec pierwsze 3 samobieżne systemy przeciwlotnicze Gepard.

Kresy.pl / eurointegration.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply