Małe szubienice przeznaczone dla Angeli Merkel, a także Sigmara Gabriela, nie łamią niemieckiego prawa.

Niemiecka prokuratura nie doszukała się przestępstwa w miniaturach szubienic dla Angeli Merkel i szefa niemieckiej dyplomacji Sigmara Gabriela produkowanych i sprzedawanych przez jednego z mieszkańców gminy Niederdorf koło Chemnitz. – poinformował niemiecki dziennik „Suddeutsche Zeitung”.

Szubienice sprzedawane przez niemieckiego przedsiębiorcę za 15 euro jako „polityczna pamiątka” są kopią szubienic, które pojawiały się przed dwoma laty na demonstracjach antyislamskiej Pegidy w Dreźnie. Jak podaje Deutsche Welle, prokuratura, która badała tę sprawę ostatecznie uznała, że nie doszło do złamania prawa.

„Suddeutsche Zeitung” dotarł do czterostronicowego uzasadnienia prokuratury w Chemnitz. Według niej szubieniczki to”sztuka”, której „nie można brać na poważnie”. W opinii śledczych mogą one nawoływać jedynie do „śmierci politycznej” a nie do rzeczywistego zamachu na życie polityka. Z tego powodu trudno się w nich doszukać znamion przestępstwa.

Przy okazji tej sprawy „Suddeutsche Zeitung” przypomniał o atakach na polityków w Niemczech, w tym o ostatnim ataku na burmistrza Alteny, znanego z życzliwego podejścia do przyjmowania imigrantów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że 25. listopada br. działacze Ruchu Narodowego pojawili się na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach, by wykonać symboliczny „wyrok” na sześciu posłach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, którzy 15 listopada poparli rezolucję tej izby wymierzoną w Polskę, która może skutkować dotkliwymi politycznie i ekonomicznie sankcjami. Zdjęcia Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun zawisły na symbolicznych szubienicach trzymanych przez narodowców. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Będzie ona badać, czy nie doszło do stosowania bezprawnych gróźb z powodu przynależności politycznej wobec europosłów.

Kresy.pl / DW / Rp
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz