Ponad miliard euro będzie kosztować zakwaterowanie uchodźców i migrantów w Berlinie. Pieniądze zostaną przeznaczona na budowę kontenerów mieszkalnych i wynajęcie dodatkowych miejsc noclegowych – informuje Tagesspiegel.

Tagesspiegel informuje, że ze względu na przebieg wojny na Ukrainie i utrzymującą się złą sytuację w Syrii i Afganistanie, Senat spodziewa się dalszego wzrostu liczby przybyszów. Koszty zakwaterowania masowo rosną. Oczekuje się, że zakwaterowanie osób, które przybyły do Berlina, będzie kosztować państwo ponad miliard euro więcej niż planowano w nadchodzących latach. Wynika to z listu senackiej administracji finansowej do głównej komisji Izby Reprezentantów.

Dokument zawiera prośbę o zgodę na wydanie tak zwanych “nieprzewidzianych i niemożliwych do odroczenia zezwoleń na zaciągnięcie zobowiązań” w wysokości 1,322 mld euro. Zezwolenia te umożliwią administracji społecznej zawieranie umów na budowę i wynajem odpowiednich lokali mieszkalnych, podaje Tagesspiegel.

Czytaj: Niemcy. Syryjczyk utonął w miejskiej fosie. Wcześniej sterroryzował nożem przechodniów na dworcu

Za przeznaczeniem dodatkowych środków w środę zagłosowały CDU, SPD, Zieloni, Die Linke, przeciw była tyko AfD. Pieniądze zostaną wykorzystane na rozbudowę awaryjnego zakwaterowania w Tegel i na Tempelhofer Feld, a także na wdrożenie programu kontenerów mieszkaniowych i wynajęcie trzech dodatkowych miejsc noclegowych. Program kontenerów mieszkaniowych przewiduje budowę mobilnych miejsc noclegowych z maksymalnie 6 130 miejscami w łącznie 16 lokalizacjach w mieście. Będą one udostępniane sukcesywnie od przyszłego roku.

Z listu nie wynika jasno, jakie konkretne kwoty zostaną przeznaczone na jakie konkretne działania. Odpowiedni dokument od administracji społecznej jest pod kluczem. Senat również nie informuje obecnie, ile pieniędzy szacuje się na rok. Pismo stwierdza jedynie: “Ze względu na dłuższy okres obowiązywania umów najmu gruntów i budynków, niektóre płatności są należne do 2035 r.”

Czytaj: Niemcy. Kanclerz chce deportować przestępców do Syrii i Afganistanu

tagesspiegel.de/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply