May walczy o poparcie laburzystów dla Brexitu [+VIDEO]

Konserwatywna premier Theresa May rozważa wyjście z propozycją ustawodawczymi, która mają zjednać parlamentarzystów głównej partii opozycyjnej dla umowy o Brexicie jaką wynegocjowała.

Wynegocjowana przez Theresę May umowa określająca warunki opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię została odrzucona w styczniu przez Izbę Gmin. Konserwatywna premier nie znalazła poparcia dla nie tylko wśród opozycji ale także we własnej partii. Wielu torysów uznało bowiem, że nawet tak zwany „twardy Brexit”, czyli opuszczenie UE bez żadnego porozumienia, będzie korzystniejsze niż przyjęcie warunków podyktowanych May przez eurokratów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według podanych w środę przez BBC informacji premier próbuje zdobyć poparcie przynajmniej części deputowanych Partii Pracy. Około dziesięciu laburzystów opowiadających się za opuszczeniem Unii Europejskiej rozmawiało z May na temat kwestii z zakresu prawa pracy i wsparcia poszczególnych regionów. Źródła w gabinecie May, na jakie powołuje się brytyjski nadawca publiczny twierdzą, że premier ma laburzystom do zaoferowania coś „bardziej konkretnego”.

Sami parlamentarzyści mają naciskać na przedłożenie przez rząd projektu ustawy o zatrudnieniu zanim będą musieli decydować czy poprzeć umowę o Brexicie czy nie. W sprawę włączyli się również związkowcy. Tydzień temu przedstawiciele związków zawodowych rozmawiali z ministrem biznesu, innowacji i zdolności Gregiem Clarkiem, od którego domagają się ściślejszego uregulowania działania agencji pracy tymczasowej.

W rządzie May trwają dyskusję jak daleka powinna być reforma prawa pracy. Parlamentarzystka Partii Pracy Lisa Nandy potwierdził w rozmowie z Programem 5 radia BBC, że nawet 40-60 laburzystów może poprzeć umowę o Brexicie w zamian za ustępstwa torysów w innych obszarach.

Tymczasem popularny brytyjski profil na Tweeterze przypomina wystąpienie przewodniczącego Partii Pracy Jeremy Corbyna gdy wypowiadał się on w mocno eurosceptycznym tonie przeciwko Traktatowi z Lizbony, przestrzegając przed budową „europejskiego imperium”.

 

bbc.com/twitter.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz