W Wielkiej Brytanii odnotowano w środę najwyższy dobowy poziom nowych zakażeń od pojawienia się koronawirusa COVID-19 w tym państwie.

W ciągu ubiegłej doby odnotowano w Zjednoczonym Królestwie 78 610 nowych przypadków zakażenia się koronawirusem. To nowy rekord. Poprzedni padł 8 stycznia bieżącego roku kiedy to odnotowano 68 053 nowych zakażeń. Całkiem inaczej sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o liczbę zgonów. 165 przypadków śmierci chorych na COVID-19 to o wiele mnie niż rekordowe 1824 zgony z 20 stycznia 2021 r.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Może to świadczyć o tym, że szczepionki przeciwko COVID-19, a Wielka Brytania należy do państw o jednym z najwyższych poziomów wyszczepienia populacji, są skuteczne.

Od pojawienia się koronawirusa w Zjednoczonym Królestwie zaraziło się nim 11,01 mln jego mieszkańców. Zmarło 146,7 tys. chorych na COVID-19. Pod tym pierwszym względem UK znajduje się na czwartym miejscu na świecie, za USA, Indiami i Brazylią. Jednak pod względem liczby zgonów jest na miejscu szóstym, wyprzedzane przez Rosję.

Na konferencji prasowej, naczelny lekarz w Anglii, prof. Chris Whitty, ostrzegł, że w ciągu najbliższych kilku tygodni rekordy dobowej liczby nowych zakażeń będą nadal przebijane. Dodał, że ludzie powinni priorytetowo traktować zasady zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa. Prof. Whitty podkreślił, że w kraju szerzy się koronawirus w dwóch mutacjach: delta i omikron.

Przemawiając u boku prof. Whitty’ego, premier Boris Johnson powiedział, że „absolutnie ważne” jest, aby każdy mieszkaniec otrzymał szczepienie przypominające. Ostrzegł przy tym, że na niektórych obszarach podwojenie wskaźnika przypadków zachodzi teraz już w mniej niż dwa dni. „Obawiam się, że obserwujemy również nieunikniony wzrost liczby hospitalizacji o 10 proc. w całym kraju, z tygodnia na tydzień, i prawie o jedną trzecią w Londynie”.

Czytaj także: Producent Sputnika V gotowy do ulepszenia preparatu przeciwko omikronowi

bbc.com/worldometters.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz