Premier Wielkiej Brytanii zadeklarował, że do końca lipca bieżącego roku zaszczepieni zostaną wszyscy dorośli obywatele.

Jak podał portal BBC od rozpoczęcia szczepień w grudniu już ponad 17 mln Brytyjczyków otrzymało już przynajmniej po jednej dawce preparatu. Jednak Borisa Johnsona nie zadowala takie tempo i domaga się szybszych działań. Brytyjski premier chce by do końca lipca bieżącego roku zaszczepieni przynajmniej jedną dawką zostali wszyscy dorośli mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Według BBC w ciągu ostatniego miesiąca brytyjskiej służbie zdrowia udało się osiągnąć średni wynik szczepień na poziomie 384 374 dziennie.

Według planu Johnsona ma zostać zachowany porządek szczepienia w pierwszej kolejności grup bardziej wrażliwych na działanie koronawirusa, jak osoby starsze. Jak do tej pory władzom udało się zrealizować obietnicę, że do 15 lutego zaszczepione zostaną wszystkie osoby powyżej 70 roku życia, pracownicy służby zdrowia oraz opiekunowie osób starszych.

„Ponad 14,5 miliona najbardziej narażonych ludzi w Anglii już bezpiecznie otrzymało pierwszą dawkę szczepionki Covid-19, a osoby w wieku od 65 do 69 lat również się kwalifikują. Chcemy, aby wszyscy inni w tej grupie wiekowej rozważyli, aby w tym tygodniu wybrać się na szczepienie” – powiedział szef narodowej służby zdrowia (NHS).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Osiągniecie 15 milionów szczepień było znaczącym kamieniem milowym – ale nie będziemy odpuszczać” – podsumował Johnson – „Będziemy teraz dążyć do zaoferowania szczepionki każdemu dorosłemu do końca lipca, co pomoże nam szybciej chronić osoby najbardziej bezbronne i podjąć dalsze kroki w celu złagodzenia niektórych obowiązujących ograniczeń”.

Czytaj także: Izraelczycy potwierdzają skuteczność szczepionki Pfizer BioNTech

bbc.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz