Francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zawiesiła partnerstwo z małopolskim Tuchowem. Powodem tej decyzji jest przyjęcie przez tuchowskich radnych uchwały przeciwko ideologii LGBT.

Jak podaje strona internetowa Tygodnika Solidarność, francuscy radni zagłosowali za zawieszeniem stosunków z Tuchowem w piątek. Decyzja zapadła jednogłośnie. „Mimo że wiedzieliśmy, że partia rządząca szerzy tę homofobię, byliśmy zszokowani, gdy dowiedzieliśmy się, że Tuchów głosował za przyjęciem rezolucji, podobnie jak wiele gmin w południowo-wschodniej Polsce” – powiedziała France Info Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych. Jak tłumaczyło swoim czytelnikom to francuskie medium, samorządy w Polsce podejmują uchwały o „strefach wolnych od LGBT” zachęcane przez „skrajnie prawicowy rząd partii Prawo i Sprawiedliwość”.

W uzasadnieniu uchwały francuskich radnych znalazło się odwołanie do czasów II wojny światowej. „W naszym regionie Loiret były trzy obozy koncentracyjne. Ten w Jargeau był przeznaczony dla Cyganów i homoseksualistów. Nie możemy akceptować decyzji takich jak ta, podejmowanych z lekceważeniem praw człowieka” – twierdziła Colette Martin-Chabbert. Według niej radni Saint-Jean-de-Braye uznali sytuację za poważną, ponieważ „historia lubi się powtarzać”.

Tuchów przyjął rezolucję o gminie „wolnej od ideologii LGBT+” w maju 2019 roku. „Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!” – napisano w uchwale, w której znalazło się także zobowiązanie do niedopuszczania „gorszycieli zainteresowanych wczesną seksualizacją dzieci” do szkół oraz ochrony nauczycieli i przedsiębiorców przed presją administracyjną ze strony homopropagandy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador USA skrytykowała inicjatywę „Gazety Polskiej” wymierzoną w ruch LGBT

Kresy.pl / tysol.pl / onet.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz