Mężczyzna z tunezyjskim obywatelstwem śmiertelnie pchnął nożem policjantkę w mieście Rambouillet położonym około 60 km na południowy zachód od Paryża. Napastnik został zastrzelony przez policję.

Jak podaje portal The Local, do ataku doszło w piątek około godziny 14:30 na komisariacie w mieście Rambouillet, położonym około 60 km na południowy zachód od Paryża, w departamencie Yvelines.

Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował 49-letnią kobietę, opisywaną jako pracownik administracyjny policji, w momencie gdy ta wyszła na ulicę, aby zmienić tabliczkę parkingową w swoim samochodzie. Ofiara zmarła później w wyniku odniesionych obrażeń.

Napastnik, który jest opisywany jako obywatel Tunezji, również zginął na miejscu zdarzenia po dwukrotnym postrzeleniu przez policję. Mężczyzna nie był notowany. Motyw jego działania nie jest jeszcze znany, ale śledczy nie wykluczyli, że był to akt terroru.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin potwierdził na Twitterze, że doszło do ataku i zapowiedział, że złoży wizytę na komisariacie razem z premierem Jeanem Castexem.

Miejscowy członek parlamentu Philippe Benassaya opisał miasto Rambouillet jako „spokojne miejsce”. Według niego mord wstrząsnął miejscową społecznością.

Przypomnijmy, że w połowie lutego niższa izba francuskiego parlamentu przyjęła ustawę mającą na celu przeciwdziałanie wzrostowi islamizmu we Francji.

Zakrojona na szeroką skalę ustawa obejmuje większość aspektów francuskiego życia nie wymieniając żadnej religii z nazwy. M.in. zakazuje wydawania świadectw dziewictwa i zwalcza poligamię oraz przymusowe małżeństwa. Penalizuje narażenie życia człowieka poprzez opublikowanie szczegółów jego życia prywatnego i miejsca pobytu, co jest nawiązaniem okoliczności śmierci Samuela Paty’ego.

16 października 2020 roku Samuel Paty, nauczyciel w szkole na przedmieściach Paryża, został ścięty przez 18-letniego Czeczena, którego oburzyło pokazywanie przez nauczyciela karykatur proroka Mahometa podczas lekcji o społeczeństwie.

Kresy.pl / thelocal.fr

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply