Słowacki samolot rządowy lecący z Kazachstanu wylądował we wtorek awaryjnie na lotnisku w Warszawie. Na pokładzie znajdował się przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier László Kövér, który potrzebował pilnej pomocy medycznej. – informuje Euronews.

Kövér przebywał we wtorek w Kazachstanie, gdzie wziął udział w IV spotkaniu przewodniczących parlamentów państw euroazjatyckich. Do Europy wracał słowackim samolotem rządowym i miał na pokładzie poczuć się słabo. Słowackie media, powołując się na źródła rządowe twierdzą, że Kövér upadł w samolocie. Maszyna wykonała więc nieplanowane lądowanie w Warszawie.

Przewodniczący węgierskiego parlamentu został przetransportowany helikopterem do szpitala w Warszawie, gdzie został zbadany. Według oficjalnego oświadczenia węgierskich władz “słowacka maszyna rządowa używana przez delegacje słowacką i węgierską w podróży powrotnej z Kazachstanu na wszelki wypadek przerwała swój lot we wtorek wieczorem w Warszawie”. Jak napisano, Kövér “czuje się dobrze” i wrócił wczoraj wieczorem do Budapesztu.

Na pokładzie samolotu był także Andrej Danko, przewodniczący słowackiego parlamentu , który również przebywał w Kazachstanie.

Jak pisaliśmy, László Kövér przed podróżą do Kazachstanu odwiedził Rosję, gdzie spotkał się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, przewodniczącym Dumy Państwowej Wiaczesławem Wołodinem. Jak podała służba prasowa rosyjskiej Dumy Państwowej, w trakcie spotkania strona rosyjska zaproponowała stworzenie wspólnej rosyjsko-węgierskiej komisji międzyparlamentarnej, co spotkało się aprobatą Kövéra. Sprawą powołania komisji mają zająć się wiceprzewodniczący obu parlamentów.

Kresy.pl / euronews.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply