Premier Czech: Rosja prowadzi przeciwko nam wojnę hybrydową

We wtorek miało miejsce posiedzenie czeskiej Rady Bezpieczeństwa Państwa. Po spotkaniu miała miejsce konferencja prasowa, w której głos zabrał premier Petr Fiala.

Podczas wtorkowego posiedzenia czeskiej Rady Bezpieczeństwa Państwa omówiono sprawę nieudanego podpalenia autobusów należących do praskiego przedsiębiorstwa transportowego. Sprawca został zatrzymany w sobotę.

Premier Czech Petr Fiala powiedział, że istnieje podejrzenie, że próba podpalenia została zorganizowana i sfinansowana przez Rosję. “To część wojny hybrydowej, którą Rosja prowadzi przeciwko nam, przed którą musimy się bronić i którą musimy powstrzymać” – zaznaczył polityk. Szef rządu dodał, że Moskwa próbuje siać niepokój i podważać zaufanie obywateli Czech do swojego państwa. Przypomniał o wybuchu amunicji w Vrběticach z 2014 r., brały udział służby rosyjskie.

Rosja prowadzi przeciwko nam wojnę hybrydową, przed którą musimy się bronić i którą musimy zaprzestać” – premier Petr Fiala na portalu X

 

„Policja nadal wszystko wyjaśnia. Na czas podjęto bardziej rygorystyczne środki bezpieczeństwa, co jest ważne, ponieważ bezpieczeństwo jest naszym priorytetem i zgodnie z tym postępujemy. Chciałbym bardzo wyraźnie i podkreślić, że w tym konkretnym przypadku instytucje bezpieczeństwa wykonały niezwykle dobrą i profesjonalną robotę, za co chciałbym im podziękować. Dzięki temu obywatele Czech mogą czuć się bezpiecznie” – powiedział premier Petr Fiala.

Przypominamy czeska policja aresztowała mężczyznę pochodzącego z Ameryki Południowej w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Jest podejrzany o popełnienie poważnego przestępstwa. W stolicy weszły w życie środki bezpieczeństwa w miejscach publicznych, galeriach handlowych, transporcie publicznym i na dworcach kolejowych.

 

vlada.gov.cz/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply