Polka z Zaolzia została Miss Czech [+FOTO]

Tegoroczną Miss Czech została Krystyna Pyszko pochodząca z Trzyńca na Zaolziu.

Jak podał w niedzielę „Głos”, gazeta Polaków w Czechach, najpiękniejszą mieszkanką Czech została wybrana 23-letnia Polka, Krystyna Pyszko z Trzyńca na Zaolziu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

791 PLN    (3.59%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Uroczysta gala, na której wybrano Miss Czech 2022, odbyła się w sobotę 7 maja w Forum Karlín w Pradze.

Krystyna Pyszko mierzy 181 centymetrów wzrostu i może pochwalić się wymiarami 86-59-89. Studiuje prawo na Uniwersytecie Karola w Pradze, a także zarządzanie biznesowe na uczelni w Insbrucku w Austrii. Deklaruje, że lubi podróże, jazdę konną oraz pracę jako modelka. Zajmuje się też projektem edukacji dzieci w Tanzanii. Uważa, że posiada talent do malarstwa, gry na flecie poprzecznym oraz na skrzypcach. Nie jest wegetarianką – jej ulubione danie to stek z polędwicy wołowej.

Po ukończeniu studiów Krystyna Pyszko chciałaby dalej pracować w modelingu i reprezentować Czechy jako miss na międzynarodowych konkursach piękności. Później chciałaby znaleźć satysfakcjonującą pracę, założyć rodzinę i podróżować po całym świecie.

Dzięki zwycięstwu w konkursie Krystyna Pyszko będzie mogła bezpłatnie korzystać z mieszkania w Pradze przez cały rok, jeździć Mercedesem-Benz Klasy A w AMG, a także reprezentować Czechy na konkursie Miss World.

CZYTAJ TAKŻE: Z Wileńszczyzny do Warszawy po koronę piękności [+FOTO]

Kresy.pl / glos.live / missczechrep.cz

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz