W środę potwierdzono na Węgrzech, że dwie osoby w tym kraju są zakażone koronawirusem. To imigranci – obywatele Iranu, którzy przyjechali na studia.

“Mamy pierwszy przypadek koronawirusa, w sumie mamy już dwóch pacjentów, którzy zostali zabrani do placówki medycznej z powodu zakażenia koronawirusem” – przekazał premier Węgier Viktor Orbán w nagraniu zamieszczonym w środę na jego stronie na Facebooku. Węgierski premier zaznaczył, że zakażeni nie mają jeszcze objawów choroby wywoływanej przez wirus.

Zakażeni to dwaj obywatele Iranu, którzy studiują w Budapeszcie. Niedawno byli jednak w ojczyźnie by tam witać nowy rok. Po wizycie sami zgłosili się węgierskich lekarzy by sprawdzić czy nie są zarażeni. Obecnie przebywają w Szpitalu Św. László. Żona jednego z nich i partnerka drugiego, które też przebywają na Węgrzech, już zostały poddane izolacji.

Premier Orbán zapowiedział, że codziennie będzie przeprowadzał zebrania sztabu zajmującego się kwestią zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa w kraju, a służba zdrowia kraju dysponuje odpowiednią liczbą lekarzy i pielęgniarek by pomóc zakażonym.

12 obywateli Węgier został poddanych kwarantannie w innych państwach – Japonii, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii. Dziewięciu z nich zostanie zwolnionych już w ciągu dwóch najbliższych dni. Władze Węgier skontaktowały się także z dwoma studentami z Pragi, którzy przejeżdżali przez Budapeszt a już w Czechach wykryto u nich groźnego wirusa.

Czytaj także: Władze Włoch zadecydowały o zamknięciu szkół

dailynewshungary.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply