Kary pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności wymierzył sąd w Bratysławie trzem polskim i czterem holenderskim kibicom, którzy uczestniczyli w wielkiej bijatyce w centrum słowackiej stolicy w środę 10. lipca. Po odbyciu kary przez trzy lata nie będą mogli odwiedzać Słowacji.

O wyroku słowackiego sądu poinformowała w niedzielę agencja TASR. Polacy i Holendrzy będą odbywać karę w zakładach karnych o najniższym stopniu dozoru. O warunkowe zwolnienie będą mogli ubiegać się po trzech miesiącach. Częścią kary jest także trzyletni zakaz wjazdu na Słowację.

Jak pisze portal radia RMF FM, Polaków i Holendrów skazano na podstawie zebranych dowodów w trybie przyspieszonym. Słowacja policja nie wyklucza pociągnięcia do odpowiedzialności kolejnych osób. Śledczy zaapelowali do świadków o przekazywanie im ewentualnych nagrań bójki.

Sam mecz eliminacji Ligi Europy z zespołem DAC 1904 Dunajska Streda, na który udawali się krakowscy kibice, przebiegł spokojnie. Do ekscesów nie doszło także po nim. Cracovia wywiozła ze Słowacji remis 1:1.

Jak pisaliśmy, w środę w stolicy Słowacji doszło do masowej bijatyki między kibicami Cracovii Kraków i Levskiego Sofia. W starciu po stronie Polaków brali udział zaprzyjaźnieni z Cracovią fani Ajaxu Amsterdam. Do masowej awantury doszło na bratysławskim starym mieście. Ze zdjęć i nagrań wynika, że kibice bili się przed miejscowymi barami, toteż użyto krzesełek i stołów, jakie się przed nimi znajdowały oraz butelek. Słyszano także dwie eksplozje. Rannych zostało 17 osób. Słowacka policja zatrzymała 107 osób. Wśród nich 41 Polaków, 51 Bułgarów i 15 Holendrów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / rmf24.pl / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz