W stolicy Słowacji doszło do masowej bijatyki między kibicami Cracovii Kraków i Levskiego Sofia. W starciu brali udział także fani Ajaxu Amsterdam.

Zarówno klub z Krakowa jak i drużyna ze stolicy Bułgarii rozegrają czwartkowe mecze eliminacji do Ligi Europy na Słowacji. Cracovia zagra z DAC 1904 Dunajská Streda, któremu kibicuje miejscowa mniejszość węgierska, a Levski zagra z MFK Ružomberok. Kibice obu klubów spotkali się w Bratysławie już w środę.

Bijatyka miała masowy charakter. Przeciw kibicom z Bułgarii obok fanów Cracovii wystąpili również kibice holenderskiego Ajaxu Amsterdam, który nie rozgrywa na Słowacji żadnego meczu. Do awantury doszło na bratysławskim starym mieście. Ze zdjęć i nagrań wynika, że kibice bili się przed miejscowymi barami toteż użyto krzesełek i stołów jakie się przed nimi znajdowały oraz butelek. Piszący o sprawie portal radia RMF FM twierdzi, że fani używali również materiałów pirotechnicznych.

Aby poradzić sobie z zamieszkami słowacka policja musiała zarządzić blokadę części bratysławskiego starego miasta. Potrzebna była interwencja strażaków i ratowników medycznych. Rannych zostało 17 osób. Słowacka policja zatrzymała 107 osób. Wśród nich 41 Polaków, 51 Bułgarów, 15 Holendrów. Zatrzymani Polacy korzystają ze wsparcia polskiej służby konsularnej – “Przebiega procedura przesłuchania. Polscy obywatele mają zapewnioną wodę, jedzenie, podstawowe potrzeby, jest polski tłumacz” – portal rmf24.pl cytuje wicekonsula RP w Bratysławie Roberta Frelika.

Według rmf24.pl kibice Cracovii planowali pierwotnie zmierzyć się z kibicami klubu z Bratysławy. Ci wycofali się jednak z przeprowadzenia walki zaplanowanej pod miastem dlatego Polacy starli się z Bułgarami.

Czytaj także: Wielki transparent kibiców Śląska Wrocław na Cmentarzu Orląt [+FOTO]

rmf24.pl/facebook.com/policiaslovakia/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply