Izba niższa czeskiego parlamentu przedłużyła stan wyjątkowy do 14 lutego. W trakcie debaty nad przedłużeniem stanu wyjątkowego doszło do bójki.

Jak podała agencja Reutera, Izba Poselska Czech podjęła w czwartek decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego do 14 lutego, o tydzień krócej, niż chciał rząd. Przedłużenie stanu wyjątkowego, forsowane przy wsparciu partii komunistycznej, zapewnia rządowi podstawę prawną dla niektórych środków przeciwepidemicznych, takich jak ograniczenia praw do zgromadzeń i przemieszczania się oraz tymczasowe zamknięcia przedsiębiorstw.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W trakcie debaty doszło do bójki. Jak podaje RMF FM, na sali obrad bez maseczek pojawiło się dwóch posłów obecnie niezrzeszonych, wybranych z listy skrajnie prawicowej Wolności i Demokracji Bezpośredniej – Marian Bojko i Lubomir Volny.

Gdy Bojko zakończył swoje przemówienie, został skrytykowany przez wicemarszałka Tomasza Hanzla, socjaldemokratę. „Jeśli chcecie sobie zagrozić, to róbcie to. Ale proszę, nie wystawiajcie innych na niebezpieczeństwo, musicie dawać przykład. Wstydźcie się” – powiedział Hanzel. Wówczas głos zabrał Volny, który powiedział, że „Marian Bojko nie musi się niczego wstydzić, bo nie jest członkiem skorumpowanej partii politycznej, której zbiera się na wymioty, ilekroć chodzi o utratę stołków w rządzie”.

Hanzel pouczył Volnego, że jeśli nie będzie mówił na temat, wyłączy mu mikrofon. „Wtedy usiądę ci na kolanach i będę mówił do twojego mikrofonu” – odpowiedział Volny. Gdy poseł w dalszym ciągu mówił nie na temat i atakował wicemarszałka, ten wyłączył mu mikrofon. Wówczas Volny podszedł do Hanzla i nachylając się nad nim usiłował mówić do jego mikrofonu. Doszło do szarpaniny z innymi posłami socjaldemokratów, którzy rzucili się Hanzlowi na pomoc.

Bójkę przerwali wezwani na pomoc ochroniarze, zarządzono 15-minutową przerwę. Volny został wykluczony z posiedzenia, a marszałek Radek Vondráček zapowiedział wszczęcie wobec niego postępowania dyscyplinarnego.

CZYTAJ TAKŻE: Bójki w parlamentach Czarnogóry i Serbii z powodu kontrowersyjnej ustawy [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / reuters.com / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz