Na Cypr spadła rakieta rosyjskiej produkcji [+VIDEO]

Niezidentyfikowany obiekt, który w nocy spadł na ziemię niedaleko stolicy Cypru Północnego, był rosyjską rakietą wystrzeloną przez syryjski system obrony powietrznej w odpowiedzi na izraelski atak – stwierdziły w poniedziałek tamtejsze władze.

Jak powiedział minister spraw zagranicznych nieuznawanej Tureckiej Republiki Cypru Północnego Kudret Ozersay, według wstępnych danych jest to rakieta S-200. Na zdjęciach szczątków rakiety opublikowanych w sieci widać napisy w języku rosyjskim.

Według Ozersaya rakieta eksplodowała przed uderzeniem w ziemię, przez co w miejscu jej upadku nie ma krateru. Wskazuje na to także rozrzut szczątków rakiety.

Jak podaje agencja Interfax, w nocy z niedzieli na poniedziałek syryjski system obrony powietrznej został użyty do odparcia ataku izraelskich sił powietrznych. Podano także, że w pobliżu Damaszku zginęły co najmniej cztery osoby.

Niezidentyfikowany początkowo obiekt spadł na zbocze góry na północ od stolicy Cypru Północnego – Nikozji – około godziny 1. w nocy czasu lokalnego. Naoczni świadkowie widzieli światło na niebie, po którym nastąpiły trzy głośne eksplozje. Po upadku wybuchł pożar, który trwał ponad dwie godziny. Nikomu nic się nie stało, ale ewakuowano kilka domów w pobliskiej wiosce. Początkowo przypuszczano, że obiekt mógł być rakietą bądź dronem bojowym.

Według agencji AP izraelskie lotnictwo dokonywało tej nocy nalotów na cele w odległej od Cypru o 200 km Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjscy wojskowi: przechwycono 70 proc. pocisków manewrujących wystrzelonych w Syrię

Kresy.pl / Interfax / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz