Od piątku w Grecji będzie obowiązywać kolejna po wiosennej generalna kwarantanna obejmująca blokadę dużej części aktywności gospodarczej.

W ciągu ubiegłej doby odnotowano w Grecji  2 646 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To rekordowy dobowy wskaźnik zarażeń w tym kraju od początku pandemii, jak podaje agencja informacyjna Anadolu. W związku z tym grecki premier Kiriakos Mitsotakis ogłosił w środę w południe przyjęcie nowej strategii walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Premier ogłosił, że od soboty w Grecji obowiązywać będzie generalna kwarantanna. Mitsotakis podjął taką decyzję po konsultacji z szefem rady eksportów pomagających mu w zarządzaniu kryzysowym, epidemiologiem Sotirisem Ciodrasem.

Nie wiadomo jeszcze jakie środki wsparcia ekonomicznego przyszykował rząd dla ludzi, którzy nie będą mogli podejmować działalności gospodarczej w wyniku zastosowanych ograniczeń przeciwepidemicznych. Mają one zostać ogłoszone jeszcze dziś przez Ministerstwo Finansów. Ministrowie Zdrowia i Obrony Cywilnej mają zaś podać szczegółowe środki egzekwowania od obywateli zasad kwarantanny.

Od początku pandemii w Grecji odnotowano 46 892 przypadków zakażenia SARS CoV-2. Z tego 4 271 dotyczy przypadków zawleczonych z zagranicy. Przez większość okresu pandemii w Grecji odnotowywano liczby zakażonych mniejsze niż w większości państw Europy, ale od początku października przyrost zarażonych nabrał dynamiki.

Czytaj także: Liczba nowych zakażeń koronawirusem zbliżyła się w Polsce do 30 tysięcy

aa.com.tr/interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply