Czwartek przyniósł nowy rekord dobowej liczby zakażeń wirusem SARS CoV-2 zadecydowanie przebijając dotychczasowy.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w ciągu ubiegłej doby w Polsce wykryto 27 143 nowe przypadki zarażenia się koronawirusaem SARS CoV-2. Pod względem wykrytych przypadków przoduje województwo wielkopolskie z 3888 przypadkami. Niemal taką samą liczbę nowych zakażonych odnotowano w województwie śląskim 3850.

Mniej przypadków odnotowano w województwach mazowieckim 2932, dolnośląskim 2451, małopolskim 2342, łódzkim 1713, kujawsko-pomorskim 1663, podkarpackim 1553, pomorskim 1141, świętokrzyskim 950, podlaskim 902, zachodniopomorskim 866, lubelskim 805, warmińsko-mazurskim 795, opolskim 714, lubuskim 578.

W ciągu ubiegłej doby w Polsce zmarło 367 nosicieli koronawirusa, z tego 298 miało choroby współistniejące. Tym samym od początku pandemii wykryto już w naszym kraju 466 679 – Polska znalazła się już na 19 miejscu na świecie pod tym względem i konsekwentnie przesuwa się w górę tego rankingu. Od początku pandemii zmarło w Polsce 6 842 nosicieli koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tymczasem wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko złożyła w czwartek dymisję. To kolejna zmiana kadrowa w resorcie w czasie pandemii. W sierpniu ze stanowiska zrezygnował szef resortu Łukasz Szumowski.

twitter.com/onet.pl/worldometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    W Hiszpanii masowe manifestacje doskonale rozprzestrzeniły wirusa ,zabawne jest to ,że tam organizował je Rząd wiedząc już o wielu zachorowaniach,a w Polsce organizuje je opozycja przy nieporównanie większej skali zachorowań.
    Łączy te wydarzenienia ideologiczne zadęcie i pogarda do ludzi.