W Atenach doszło do starcia między imigrantami z Pakistanu a kibicami jednego z greckich klubów piłkarskich. Imigranci musieli salwować się ucieczką.

Do starcia doszło w niedzielę. Podążająca na ligowy mecz z miejscowym Panathinaikosem grupa około 200 kibiców PAOK Saloniki, natknęła się na w centrum Aten na tłum imigrantów z Pakistanu, hucznie manifestujących z okazji islamskiego święta urodzin Mahometa. Pakistańczyków było około 800. Informacje o tym kto sprowokował bijatykę są sprzeczne. Według niektórych kibice zaatakowali muzułmanów. Według innych to Pakistańczycy dopuścili się prowokacji wobec fanów PAOK, biorąc ich za aktywistów nacjonalistycznej, antyimigranckiej partii Złoty Świt.

Między dwiema grupami doszło do przepychanek, które następnie zmieniły się w zbiorową bijatykę. Muzułmanie dość szybko rzucili się do ucieczki ścigani przez greckich kibiców. Być może dlatego obyło się bez rannych. Do akcji wkroczyła policja rozdzielając zwaśnione grupy. Nie obyło się przy tym bez użycia gazu łzawiącego i granatów hukowych. Mimo charakteru zajść nikt nie został aresztowany.

W 2105 rok Grecja stała się celem potężnej fali uchodźców jaka zalała Europę z Bliskiego Wschodu.

rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz