24 deputowanych Zgromadzenia Narodowego Bułgarii zostało obłożonych karami pieniężnymi. Powodem jest nie zastosowanie się przez nich do środków przeciwepidemicznych.

Jak podała 2 lipca agencja informacyjna Novinite inspektorzy specjalnej służby nałożyli na 24 deputowanych parlamentu kary w wysokości 300 lewów. Powodem jest to, że politycy pojawili się w gmachu Zgromadzenia Narodowego bez masek na twarzy. Tym samym złamali obowiązujące obecnie przepisy regulujące sposoby zapobiegania szerzeniu się koronawirusa SARS COVID-19. Jak podaje agencja inspektorzy służby osobiście odwiedzili poszczególne kluby parlamentarne i wręczyli ukaranym deputowanym mandaty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wśród ukaranych znaleźli się parlamentarzyści z Narodowego Frontu Ocalenia Bułgarii (NFSB), a także głównej partii rządzącej GERB.

W Bułgarii pandemia koronawirusa przybrała ograniczone rozmiary. Od początku pandemii zakaziły się w tym kraju tylko 5154 osoby. Zmarło 232 nosicieli SARS COVID-19. W środę odnotowano 165 nowych przypadków i 2 kolejne zgony. Władze uznają jednak ten poziom transmisji choroby za umiarkowany.

Bułgaria była jednym z pierwszych państw europejskich, które otworzyły granice dla obywateli innych państw unijnych. Szybko też zaczęła rozmrażać gospodarkę. Natomiast ciągle obowiązuje tam zasada noszenia masek w pomieszczeniach publicznych.

Czytaj także: Bułgaria protestuje w obronie swojej mniejszości na Ukrainie – ostra odpowiedź Kijowa

worldometers.info/novinite.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz