Liderzy wszystkich partii parlamentarnych Danii przez 15 godzin ustalali strategią działań wobec pandemii SARS COVID-18. Zgodzili się na program znoszenia wszystkich środków przeciwepidemicznych.

„Nadal utrzymujemy, że znoszenie restrykcji musi przebiegać w sposób bezpieczny z punktu widzenia zdrowia publicznego” – słowa premier Danii Mette Frederiksen, zacytował w sobotę portal telewizji Polsat News. Duńska premier zapowiedziała – „otwieramy się, aby przynieść korzyści duńskiej gospodarce, duńskim przedsiębiorstwom, a zatem także duńskim pracownikom”. Frederiksen podkreśliła jednak, że ciągle trwa epidemia – „mamy do czynienia z wirusem i nie możemy z nim negocjować”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

„Musimy zachowywać dystans i postępować zgodnie z wytycznymi władz. Jeśli to zrobimy, będziemy dążyć do stopniowego i większego otwarcia duńskiego społeczeństwa. Musimy zachowywać się solidarnie z tymi, którzy są w grupie największego ryzyka, u których zakażenie wiąże się z wysokim ryzykiem zgonu” – zaapelowała premier Danii.

Jednak program dalszych działań nie został wypracowany wyłącznie przez rządzących socjaldemokratów, ale w ramach konsensusu wszystkich parlamentarnych sił politycznych. Ich przedstawiciele spotkali się w sobotę. Dyskusja na temat tego jak znosić obostrzenia przeciwepidemiczne trwała aż 15 godzin, ale politykom udało się osiągnąć porozumienie. Polsat News określa ich działania, za duńskimi środkami masowego przekazu – „niesamowitym pokazem zarządzania opartego na współpracy”.

Duńska elita polityczna zadecydowała, że już wkrótce wznowione zostaną rozgrywki profesjonalnych zespołów sportowych. Wszystkie zawody będą się jednak odbywać bez udziału publiczności. Od poniedziałku zostaną otwarte w Danii wszystkie sklepy i galerie handlowe. 18 maja do szkół wrócą uczniowie powyżej 11 roku życia. Otwarte  zostaną restauracje, kawiarnie i bary, a także biblioteki, kościoły, meczety, synagogi i inne instytucje religijne. Do 1 czerwca rząd ogłosi przedłużenie lub całkowite zniesienie ostatnich ograniczeń czyli zakazu wjazdu cudzoziemców do kraju i kontroli ruchu towarowego na granicy.

Czytaj także: Norwegia będzie stopniowo znosić obostrzenia związane z epidemią COVID-19

polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz