Finlandia podaruje ukraińskiej armii wsparcie o wartości 8,3 mln euro. Szczegółów tej pomocy nie ujawniono ze względów bezpieczeństwa.

Jak podaje agencja Reutera, rzecznik ministerstwa obrony Finlandii powiedział w czwartek, że Finlandia przekaże Ukrainie pomoc wojskową o wartości 8,3 mln euro.

„Walka w obronie Ukrainy trwa, zapotrzebowanie na pomoc pozostaje wysokie” – oświadczył minister obrony Finlandii Antti Kaikkonen.

Powołując się na względy bezpieczeństwa w oświadczeniu ministra nie podano, co i kiedy Ukraina dostanie od Finlandii.

Po tej dostawie wartość fińskich darowizn na rzecz obronności Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji na ten kraj wzrośnie do 92,3 mln euro.

Jak podawaliśmy, również w maju br. zapowiadając przekazanie Ukrainie pomocy wojskowej fińskie władze utrzymały w tajemnicy jej szczegóły.

24 sierpnia w swoim oficjalnym wystąpieniu prezydent USA Joe Biden ogłosił nową transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy, największą do tej pory. W ramach nowego pakietu Ukraina otrzyma od USA około 2,98 mld dol. na pozyskanie broni i sprzętu, w tym pozyskanie systemów obrony powietrznej, artylerii i amunicji, systemów przeciwko latającym bezzałogowcom i radarów. Wcześniej agencja AP podała, powołując się na swoje źródła, że broń i sprzęt nie trafią na Ukrainę szybciej, niż za rok-dwa lata.

Kresy.pl / reuters.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz