Szwecja i Finlandia przeznaczą dodatkowe środki na rzecz Ukrainy. Rząd Szwecji przeznaczy 23 miliony dolarów na wsparcie organizacji humanitarnych na Ukrainie. Finlandia zwiększy pomoc w zakresie materiałów obronnych.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Interfax Ukraine, Szwecja przeznaczy dodatkowe 23 miliony dolarów na wsparcie organizacji humanitarnych na Ukrainie, zapowiedziała szwedzka premier Magdalena Andersson.

„Dzisiaj na tej sesji skupimy się na pilnej potrzebie zmobilizowania środków na pomoc humanitarną na Ukrainie. Szwecja dzisiaj zapewni dodatkowe 23 miliony dolarów na wsparcie organizacji humanitarnych na Ukrainie” – powiedziała na Międzynarodowej Konferencji Darczyńców w Warszawie w czwartek.

Zobacz też: Rosyjski śmigłowiec Mi-17 naruszył przestrzeń powietrzną Finlandii

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Andersson powiedziała, że Ukraina pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej i finansowej, a także sprzętu wojskowego.

„Drogi Premierze Szmyhal, pozwól mi wyrazić mój najgłębszy podziw dla odwagi narodu ukraińskiego. Serdecznie kieruję do wszystkich Ukraińców, którzy cierpią z powodu tej wojny… Ukraina wygra tę wojnę, a my staniemy po Waszej stronie” – powiedziała premier Szwecji.

Zobacz też: Dania przekaże Ukrainie transportery opancerzone Piranha III

W czwartek prezydent Finlandii Sauli Niinisto na wniosek rządu zdecydował, że jego kraj wyśle ​​Ukrainie większą pomoc w zakresie materiałów obronnych. „Aby pomoc dotarła do miejsca przeznaczenia, nie będą udzielane bardziej szczegółowe informacje na temat treści, sposobu dostarczenia lub harmonogramu pomocy” – czytamy w komunikacie fińskiego ministerstwa obrony.

Przy podejmowaniu decyzji o dodatkowej pomocy Finlandii uwzględniono zarówno potrzeby Ukrainy, jak i zasoby fińskich sił zbrojnych.

„Finlandia wspierała Ukrainę na wiele sposobów, m.in. środkami obronnymi. Ukraina bardzo potrzebuje dodatkowej pomocy. Zwiększymy ilość pomocy materialnej, jaką wysyłamy na Ukrainę” – mówił minister obrony Finlandii Antti Kaikkonen.

Zobacz też: Media: Norwegia może wysłać na Ukrainę haubice M109A3GN

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz