Policja fińskiego miasta Oulu ogłosiła, że aresztowała grupę osób imigranckiego pochodzenia odpowiedzialnych za zbiorowe gwałty.

Policja Oulu poinformowała w sobotę, że zatrzymała siedem osób “o imigranckim pochodzeniu” podejrzanych o wielokrotnego gwałtu zbiorowego. Przestępstwa mieli dopuścić się wobec dziewczynki w wieku, który portal gazety “Helsinki Times” określa jako między 10 a 15 lat. Przestępcy mieli ją gwałcić wielokrotnie w ciągu kilku miesięcy bieżącego roku. Policja zapowiedziała już kolejne areszty.

“Rzeczy takie jak te nie powinny się wydarzać w Finlandii” – skomentował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych tego państwa Kai Mykkänen. Minister przypomniał, że jego rząd pracuje nad prawem, które umożliwi natychmiastową deportację imigranta, który dopuści się przestępstwa na terytorium Finlandii. Ministerstwo Sprawiedliwości chce natomiast zaostrzenia kar za przestępstwa na tle seksualnym wobec nieletnich.

Przy okazji tej sprawy fińska telewizja publiczna YLE poruszyła w poniedziałek kwestie znacznej nadreprezentacji imigrantów wśród osób podejrzanych o przestępstwa na tle seksualnym. W roku 2017 wśród wszystkich podejrzanych o popełnienie tego rodzaju przestępstw niemal 30% stanowili cudzoziemcy. Tymczasem cudzoziemcy stanową tylko 6,76% wszystkich mieszkańców Finlandii. “To jest trudna sprawa o której musimy dyskutować” – powiedział Mykkänen.

W ostatnich latach nastąpił ponad dwukrotny wzrost liczby cudzoziemców zamieszkujących w Finlandii bowiem w 2011 roku był ich jeszcze tylko 140 tys.

Czytaj także: PiS kłamie – rząd zupełnie nie kontroluje imigracji do Polski

helsinkitimes.fi/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply