Wykorzystując kilka kamer, w tym drona, reporterzy abchaskiej agencji ANNA News nagrali walki oddziału rządowego we Wschodniej Ghucie.

Nagrany z kilku ujęć, w tym z lotu ptaka, reportaż ukazuje sobotnie walki w miejscowości Mesraba na wschodnim przedmieściu Damaszku. Jego zdobycie doprowadziło do rozdzielenia terenów od lat zajmowanych przez islamistyczne ugrupowania antyrządowe na trzy części.Atak prowadzili żołnierze elitarnych, posiadających duże doświadczenie bojowe Sił Tygrysa. Atak został przygotowany przez punktowe naloty przeprowadzone przez rosyjskie samoloty. Natarcie żołnierzy było prowadzone przy wsparciu czołgów i wozów bojowych piechoty. Żołnierze stopniowo przedzierali się ku miejscowości eliminując bądź wypierając z niego bojowników. W czasie szturmy widoczny jest także ogień prowadzony przez przeciwnika i pociski padające w pobliżu żołnierzy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zajęcie budynków na obrzeżach miasta przez drużyny piechoty umożliwiło wprowadzenie do nich ciężkiego sprzętu. Żołnierze byli zaś zmuszeni od oczyszczania budynku po budynku, piętra po piętrze. Żołnierze zakończyli misję sukcesem.

almasdarnews.com/kresy.pl

 

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz