Władze USA sugerują, że Irańczycy zestrzelili ukraiński samolot

Po tym gdy prezydent Trump stwierdził, że ukraiński samolot pasażerski mógł zostać omyłkowo zestrzelony przez irańską obronę przeciwpowietrzną jego sugestie powtarzają urzędnicy amerykańskich władz.

W czwartek wieczorem agencja informacyjna Reutera, a także inne amerykańskie środki masowego przekazu przytaczają opinię anonimowych urzędników władz USA, którzy potwierdzają sugestie ich prezydenta, że to irańskie siły zbrojne zestrzeliły omyłkowo ukraiński samolot pasażerski koło Teheranu co doprowadziło do śmierci 176 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeden z urzędników na których powołują się amerykańskie media twierdzi, że amerykańskie władze dysponują zdjęciami satelitarnymi ukazującymi jak na krótko przed katastrofą ukraińskiego samolotu irańska wyrzutnia rakietowa wystrzeliła pociski. Jednak jak do tej pory USA nie zajęły żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie ani nie ujawniły materiałów, które potwierdzałyby, że doszło do omyłkowego zestrzelenia.

Portal dziennika „Rzeczpospolita” podaje twierdzenia amerykańskiego „Newsweeka”, który powołując się na anonimowych urzędników Departamentu Obrony USA twierdzi, że ukraiński samolot został zestrzelony przez Irańczyków z wyrzutni Tor-M1. Amerykanie są przekonani, że zestrzelenie było przypadkowe.

Jak informowaliśmy, w środę ukraiński Boeing 737-800 linii Ukraine International Airlines rozbił się po starcie z lotniska w stolicy Iranu, Teheranie. Na pokładzie ukraińskiego boeinga znajdowało się 11 Ukraińców, w tym 9 członków załogi, a także 82 obywateli Iranu, 63 obywateli Kanady, 10 obywateli Szwecji, 4 obywateli Afganistanu, 3 obywateli Niemiec i 3 obywateli Wielkiej Brytanii. Nikt nie przeżył katastrofy

reuters.com/rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz