Siły powietrze Syrii i wspierające jej lotnictwo rosyjskie uderzyły na cele w prowincji Idlib, ostatniej syryjskiej prowincji kontrolowanej w większej części przez antyrządowe ugrupowania islamistyczne.

Według komunikatu rosyjskiego Ministerstwa Obrony dwa rosyjskie Su-34 zdołały zniszczyć skład dronów używanych przez islamistów. Samolot Su-34C skutecznie zbombardował należący do nich skład pocisków do ręcznych wyrzutni rakietowych. Rosyjskie ministerstwo zapewniło, że wszystkie ataki rosyjskich samolotów prowadzone są z dala od miast i wsi. Z kolei islamiści oskarżają Rosjan o to, że w wyniku ich bombardowań giną cywile.

Rzecznik prasowy rosyjskiego Ministerstwa Obrony gen. Igor Koanszenkow stwierdził także, że w pobliżu rosyjskiej bazy lotniczej w Chmejmim Rosjanom udało się zestrzelić we wtorek dwa uderzeniowe drony rebeliantów.

Islamiści próbują odpowiadać. Portal Al Masdar News poinformował o dwóch rakietach wystrzelonych przez nich w kierunku miejscowości Slinfah w północno-wschodniej części prowincji Latakie znajdującej się pod kontrolą władz Syrii. Dżihadyści oświadczyli, że ostrzał był odwetem za bombardowanie ich pozycji wokół miejscowości Dżisr al-Szughur.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ten sam portal informuje o silnej kolumnie syryjskiej armii, która skierowała się w kierunku prowincji Idlib. Składa się z kilkudziesięciu czołgów i bojowych wozów piechoty oraz około tysiąca żołnierzy z 1. dywizji pancernej Syryjskiej Armii Arabskiej.

Czytaj także: Turecka kolumna wojskowa wjechała do Syrii

ria.ru/almasdarnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz