Izrael mobilizuje tysiące rezerwistów

Minister obrony Izraela zgodził się na mobilizację dodatkowych 9 tysięcy rezerwistów.

Jak podał w czwartek Times of Izrael, minister obrony Izraela Benny Ganc zgodził się na powołanie „w razie potrzeby” przez armię do 9 tysięcy rezerwistów, w związku z trwającymi walkami z palestyńskimi ugrupowaniami zbrojnymi.

Według służby prasowej Ganca rezerwiści zastąpią żołnierzy regularnie stacjonujących w Dowództwach: Południowym, Centralnym i Północnym, tak by żołnierze ci „mogli być wysłani na inne misje”.

Wcześniej w czwartek izraelska armia zmobilizowała 7 tys. rezerwistów i odwołała wszystkie urlopy. Około połowa z tych rezerwistów będzie skierowana do obrony przeciwlotniczej, artylerii i jednostek medycznych.

Jak podawaliśmy, rzecznik Izraelskich Sił Obrony potwierdził, że Izrael bierze pod uwagę możliwość przeprowadzenia ofensywy lądowej na Strefę Gazy. Jeszcze dziś plany takiej inwazji mają zostać przedstawione do zatwierdzenia izraelskiemu sztabowi generalnemu.

W ostatnich dniach siły izraelskie rozlokowały dodatkowe oddziały lądowe przy granicy ze Strefą Gazy.

Czwartek był kolejnym dniem ostrzału rakietowego Izraela przez palestyńskich bojowników i izraelskich bombardowań Strefy Gazy.

Ministerstwo Zdrowia Strefy Gazy podało, że wskutek ostrzałów 87 osób, w tym 18 dzieci i 8 kobiet, zostało zabitych, a 530 zostało rannych. Od początku ostatniej eskalacji w Izraelu zginęło 7 osób. Według izraelskiej policji palestyńska rakieta uderzyła dzisiaj w budynek w pobliżu Tel Awiwu, raniąc pięciu Izraelczyków.

CZYTAJ TAKŻE: Zamieszki w Izraelu, dochodzi do samosądów, podpaleń i demolowania sklepów [+VIDEO]

Kresy.pl / reuters.com / bbc.com / timesofisrael.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz