Niemcy umacniają ochronę synagog

Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas obiecał „niezachwiane bezpieczeństwo” synagog w Niemczech – przekazał w czwartek portal Deutsche Welle.

Jak poinformował w czwartek portal Deutsche Welle, niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas obiecał „niezachwiane bezpieczeństwo” synagog w Niemczech.

Policja zintensyfikowała ochronę w żydowskich świątyniach i interweniowała na wielu antyizraelskich wiecach odbywających się w całym kraju w miarę nasilania się przemocy na Bliskim Wschodzie.

Maas wezwał obywateli do odrzucenia „obwiniania ludzi wyznania żydowskiego w Niemczech za wydarzenia na Bliskim Wschodzie – czy to na ulicach, czy w mediach społecznościowych”. Minister spraw zagranicznych obwinił Hamas za wzrost przemocy wśród obywateli Niemiec, powiedział też, że przewiduje „zero tolerancji dla ataków na synagogi w naszym kraju”.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział: „Palenie izraelskich flag i ataki na instytucje żydowskie na niemieckiej ziemi nie będą tolerowane”. Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło w czwartek: „Agencje bezpieczeństwa spodziewają się nasilenia działań protestacyjnych Palestyńczyków w Niemczech, a także części lewicowej sceny”.

Policja zatrzymała kilka osób w związku z wyrzucaniem kamieni przez okna synagog w całym kraju w środę i czwartek. Berlińscy funkcjonariusze poinformowali, że ​​grupy pro-palestyńskie wezwały do ​​trzech demonstracji w dzielnicach Neukölln i Kreuzberg w ten weekend.

W czwartek Centralny Komitet Żydów w Niemczech potępił trwające demonstracje i wandalizm. Grupa opublikowała również wideo na Twitterze, które zostało nagrane w mieście Gelsenkirchen w środę wieczorem. Można w nim zobaczyć policję stojącą przed grupą osób niosących flagi palestyńskie, tureckie, algierskie i głośno skandujących hasła antyżydowskie. Tweet brzmiał: „Nienawiść do Żydów przed synagogą w Gelsenkirchen. Dni, kiedy Żydzi są otwarcie obrażani na ulicach, powinny być daleko za nami. To nic innego jak czysty antysemityzm”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, pod dwiema synagogami w Niemczech, w Bonn i w Münster, spalono izraelskie flagi, a jeden z tych budynków obrzucono kamieniami. Policja zatrzymała kilkanaście osób. Incydenty są związane z izraelsko-palestyńskimi napięciami na Bliskim Wschodzie.

Niemieckie służby ochrony państwa prowadzą dochodzenie w sprawie antyizraelskich incydentów w kilku miastach, związanych z zaostrzającym się konfliktem izraelsko-palestyńskim na Bliskim Wschodzie.

Do zdarzeń doszło we wtorek wieczorem na obszarze Nadrenii Północnej-Westfalii. W Münster przed wejściem do synagogi spalono izraelską flagę. Lokalna policja zatrzymała 13 mężczyzn podejrzanych o udział w tym incydencie. Czeka ich postępowanie z tytułu naruszenia ustawy o zgromadzeniach.

Kresy.pl/DW.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz