Niemcy umacniają ochronę synagog

Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas obiecał „niezachwiane bezpieczeństwo” synagog w Niemczech – przekazał w czwartek portal Deutsche Welle.

Jak poinformował w czwartek portal Deutsche Welle, niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas obiecał „niezachwiane bezpieczeństwo” synagog w Niemczech.

Policja zintensyfikowała ochronę w żydowskich świątyniach i interweniowała na wielu antyizraelskich wiecach odbywających się w całym kraju w miarę nasilania się przemocy na Bliskim Wschodzie.

Maas wezwał obywateli do odrzucenia „obwiniania ludzi wyznania żydowskiego w Niemczech za wydarzenia na Bliskim Wschodzie – czy to na ulicach, czy w mediach społecznościowych”. Minister spraw zagranicznych obwinił Hamas za wzrost przemocy wśród obywateli Niemiec, powiedział też, że przewiduje „zero tolerancji dla ataków na synagogi w naszym kraju”.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział: „Palenie izraelskich flag i ataki na instytucje żydowskie na niemieckiej ziemi nie będą tolerowane”. Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło w czwartek: „Agencje bezpieczeństwa spodziewają się nasilenia działań protestacyjnych Palestyńczyków w Niemczech, a także części lewicowej sceny”.

Policja zatrzymała kilka osób w związku z wyrzucaniem kamieni przez okna synagog w całym kraju w środę i czwartek. Berlińscy funkcjonariusze poinformowali, że ​​grupy pro-palestyńskie wezwały do ​​trzech demonstracji w dzielnicach Neukölln i Kreuzberg w ten weekend.

W czwartek Centralny Komitet Żydów w Niemczech potępił trwające demonstracje i wandalizm. Grupa opublikowała również wideo na Twitterze, które zostało nagrane w mieście Gelsenkirchen w środę wieczorem. Można w nim zobaczyć policję stojącą przed grupą osób niosących flagi palestyńskie, tureckie, algierskie i głośno skandujących hasła antyżydowskie. Tweet brzmiał: „Nienawiść do Żydów przed synagogą w Gelsenkirchen. Dni, kiedy Żydzi są otwarcie obrażani na ulicach, powinny być daleko za nami. To nic innego jak czysty antysemityzm”.

Jak informowaliśmy, pod dwiema synagogami w Niemczech, w Bonn i w Münster, spalono izraelskie flagi, a jeden z tych budynków obrzucono kamieniami. Policja zatrzymała kilkanaście osób. Incydenty są związane z izraelsko-palestyńskimi napięciami na Bliskim Wschodzie.

Niemieckie służby ochrony państwa prowadzą dochodzenie w sprawie antyizraelskich incydentów w kilku miastach, związanych z zaostrzającym się konfliktem izraelsko-palestyńskim na Bliskim Wschodzie.

Do zdarzeń doszło we wtorek wieczorem na obszarze Nadrenii Północnej-Westfalii. W Münster przed wejściem do synagogi spalono izraelską flagę. Lokalna policja zatrzymała 13 mężczyzn podejrzanych o udział w tym incydencie. Czeka ich postępowanie z tytułu naruszenia ustawy o zgromadzeniach.

Kresy.pl/DW.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply