Terrorystyczna organizacja Państwo Islamskie (ISIS) doradziła swoim członkom, by unikali wyjazdów na tereny ogarnięte pandemią koronawirusa – czyli m.in. do Europy.

Organizacja znana z wysyłania terrorystów do Europy tym razem zmieniła ton. Jak zauważył w piątek portal Homeland Security Today, w swoim ostatnim wydaniu biuletynu al-Naba ISIS doradziło swoim ludziom, by unikali ziem opanowanych przez zarazę.

“Zdrowi nie powinni wkraczać na teren epidemii a chorzy nie powinni go opuszczać” – napisała organizacja wśród wskazówek, jak unikać zarażenia koronawirusem. Inne porady mówią o tym, że dżihadyści powinni zakrywać usta podczas ziewania i kichania a także “myć ręce przed zanurzeniem ich w naczyniach”.

Członkowie ISIS w obliczu pandemii powinni “pokładać ufność w Bogu i szukać w Nim ochrony przed chorobą”. Jednocześnie nałożono na nich obowiązek chronienia się przed zachorowaniem.

W jednym z lutowych wydań al-Naby ISIS odniosło się do opinii, które pojawiły się wśród muzułmanów, że koronawirus jest karą zesłaną przez Boga na Chiny za prześladowania Ujgurów wyznających islam. Organizacja stwierdziła, że „świat jest ze sobą powiązany” a transport ułatwia przenoszenie chorób i epidemii. Według ISIS muzułmanie powinni „szukać pomocy u Boga Wszechmogącego w celu uniknięcia choroby i utrzymania jej z dala od swoich krajów”.

CZYTAJ TAKŻE: ISIS szykuje w Europie zamach z użyciem broni masowego rażenia

Kresy.pl / hstoday.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply