Terrorystyczna organizacja Państwo Islamskie (ISIS) doradziła swoim członkom, by unikali wyjazdów na tereny ogarnięte pandemią koronawirusa – czyli m.in. do Europy.

Organizacja znana z wysyłania terrorystów do Europy tym razem zmieniła ton. Jak zauważył w piątek portal Homeland Security Today, w swoim ostatnim wydaniu biuletynu al-Naba ISIS doradziło swoim ludziom, by unikali ziem opanowanych przez zarazę.

„Zdrowi nie powinni wkraczać na teren epidemii a chorzy nie powinni go opuszczać” – napisała organizacja wśród wskazówek, jak unikać zarażenia koronawirusem. Inne porady mówią o tym, że dżihadyści powinni zakrywać usta podczas ziewania i kichania a także „myć ręce przed zanurzeniem ich w naczyniach”.

Członkowie ISIS w obliczu pandemii powinni „pokładać ufność w Bogu i szukać w Nim ochrony przed chorobą”. Jednocześnie nałożono na nich obowiązek chronienia się przed zachorowaniem.

W jednym z lutowych wydań al-Naby ISIS odniosło się do opinii, które pojawiły się wśród muzułmanów, że koronawirus jest karą zesłaną przez Boga na Chiny za prześladowania Ujgurów wyznających islam. Organizacja stwierdziła, że „świat jest ze sobą powiązany” a transport ułatwia przenoszenie chorób i epidemii. Według ISIS muzułmanie powinni „szukać pomocy u Boga Wszechmogącego w celu uniknięcia choroby i utrzymania jej z dala od swoich krajów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: ISIS szykuje w Europie zamach z użyciem broni masowego rażenia

Kresy.pl / hstoday.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz