Osobisty ochroniarz króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziza as-Sauda został zastrzelony. Śmierć generała potwierdziły saudyjskie źródła oficjalne.

Generał major Abd al-Aziz al-Fagham był osobistym ochroniarzem króla Salmana, jedną z głównych osób decydujących o bezpieczeństwie saudyjskiego monarchy. Jak podaje portal saudyjskiego dziennika „Arab News”, powołujący się na oświadczenie miejscowej policji, al-Fagham zginął zastrzelony z powodu, jak to oficjalnie podano, osobistej kłótni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Gen. al-Faghan miał odwiedzić swojego znajomego, Turkiego al-Sabti w mieście Dżudda. W czasie spotkania dołączył do nich wspólny znajomy Mamduh Bin Miszal al-Ali. Między nim a al-Faghanem doszło do gwałtownej kłótni w sprawach „osobistych” i „finansowych”, jak twierdzi „Arab News”. Al-Ali miał opuści pomieszczenie, wrócić z bronią i zastrzelić rozmówcę.

Gdy do domu w którym doszło do przestępstwa przybyła policja, al-Ali otworzył ogień do funkcjonariuszy. Ci mieli odpowiedzieć strzałami. W czasie strzelaniny al-Ali zginął. Ranny al-Faghan żył jeszcze w czasie interwencji policji i został przewieziony do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować.

Rany odniosło także pięciu policjantów, gospodarz spotkania al-Turki oraz jego pracownik filipińskiego pochodzenia.

Czytaj także: USA przerzuciły kolejne oddziały do Arabii Saudyjskiej

arabnews.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz